Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti meddig rakjatok fel a tampont?

Ti meddig rakjatok fel a tampont?

Figyelt kérdés
Tegnap ota szenvedek vele tegnap csak a csucsa ment fel de mostmar az egesz tampon bement.Toltam volna tovabb de nagy nyomast ereztem,megijedtem es kiszedtem.Szoval az ujjamnak meddig kell utana mennie?Nektek meddig megy fel az ujjatok?

2013. ápr. 6. 17:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Mutató ujjamal tolom fel vagy a középsővel úgy kb 2-3cm re
2013. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De az kb mennyi?ket ujjpercnyi vagy mennyi??
2013. ápr. 6. 17:23
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Igazából azt érzésre kell :D Amikor már nem érzed, hogy benned van a tampon. Hüvelykujj teljesen kb.
2013. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Rtem a tampon bemegy de az ujjamat valamiert nem merem bedugni..ha mar a tampon benn van utana fajhat??? Es a kiszedese faj?mert ugye otszorosere dagad...
2013. ápr. 6. 17:28
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha rosszul rakod fel, akkor fájhat. A kiszedése nem baj, ha megtelt rendesen.
2013. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A rosszul felrakas egyenlo azzal,hogy nem tolom fel elegge??
2013. ápr. 6. 17:31
 7/17 anonim ***** válasza:
igen
2013. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Amikor én kezdtem használni tampont elöször úgy csináltam mint ahogy a rajzon is van. Hát szörnyen kényelmetlen volt és nem is ment elégé fel így nagyon éreztem, hogy ott van. Nekem az a módszer vált be, hogy úgy állok a WC mellett/felett mint amikor nyilvános WC-n felégugolok, csak kicsit nagyobb terpeszben. Majd a középső újjam hegyére ügyeskedem a tampont(a többivel fogom) és feltszem, olyan mélyre amennyire az újjam elér. Kicsit fura így leírni, de máshogy nem tudom. A lényeg, hogy ne add fel, ha az első pár alkalommal nem találod meg az ideállis helyet. Az a fontos, hogy olyan mélyre tedd ahol már nem érzed, és akkor szinte el is felejtheted, ha benned van. Amúgy attól ne félj, hogy nem tudod kiszedni, amíg a cérna kilóg menni fog. Ha attól félsz, hogy mégsem fog kijönni egyszerűen várd meg amíg annyira megtelik, hogy szivárog, mert minél több van benne annál könnyebben jön ki. Az fontos, hogy ha kevés a vérzés akkor a mini méretűt válaszd, mert, ha nagyobbat teszel és nem telik, akkor a környezetéből szívja el a nedvességet és annyira kiszáradsz, hogy tényleg nehezebb kiszedni, és nagyobb a fertőzés veszélye.
2013. ápr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Szia. Először is ne féljél, mert nem fáj, mert ha megvan, akkor a vértől eléggé nedves vagy ott lent, simán felmegy. Én kb. a mutatóujjam 2. ujjpercéig szoktam, de van, hogy teljesen.

Arra figyelj, hogy egyenesen menjen be, mert ha kicsit ferde, akkor nem szívja meg magát rendesen, és hamar átázol.

Ha majd cseréled a tampont, és már megvan dagadva, akkor se félj, mert nem fáj...nekem még sose fájt, de lehet, hogy én sose bénáztam még, de szerintem ,hogyha fáj is, az olyan minimális, hogy igazából észre sem veszed. Ha olyan borzalmas lenne, hidd el nem használnák annyian.

Amúgy hány éves vagy? Mert az írásodból én úgy gondolom, hogy nem lehetsz több 14-nél, és ha ez így van, akkor te még inkább maradj a betétnél.

Én csak azután használtam tampont, miután nem voltam szűz(persze ez nem törvényszerű, de addig nem akartam) és ez kb 17 éves koromban volt.

2013. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Fuuha koszonom.Minivel probalkozok,eddig ez sem akart felmenni,csodalkoztam is,hogy bennem van.En csak attol felek ,hogyha kiakarom szedni akkor vagy nem jon ki vagy annyira fog fajni,hogy bem tudom majd kihuzni:/
2013. ápr. 6. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!