Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abortusz:mennyire fáj?

Abortusz:mennyire fáj?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hét múlva abortuszom lesz (nem kérek kritikát, így is elég ramaty érzés :S). Lelkileg érzem, hogy nagyon nehéz lesz, és évekig nem fogom elfelejteni. A kérdésem az lenne, fizikailag milyen? Volt már valakinek?

20/L


2013. ápr. 11. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tágító pálcát helyeztek fel,nekem rettenetesen fájt,a többi része nem.Utánna sem volt görcs sem.Valahol kupot adnak tágítónak.
2013. ápr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem fáj, altatnak!
2013. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok, hogy altatnak, csak azzal nem, hogy a tágítást hogy s mivel végzik. Volt egyszer gyógykaparásom (elment a babám...pedig őt szerettük volna az akkori párommal...), de akkor nem tágítottak.
2013. ápr. 11. 19:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha volt sima szülésed akkor nem tágítanak,ha nem volt akkor igen.Nekem is volt elhalt babám,amikor bevéreztem akkor nem tágítottak,amikor simán elhalt akkor igen.Nálunk győrbe igy van.
2013. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A tágító fölhelyezésénél azt mondta a doki,hogy egy darázscsípést fogok érezni.Hát majdnem leugrottam a székről.Utána kicsit émelyegtem.A műtétből és utána nem éreztem semmi.Sőt.Mivel nekem sajnos elhalt a magzat úgymond jobb érzés volt fizikailag és lelkileg is.Persze azon felül,hogy tervezett gyermek lett volna és nagyon sajnáltuk hogy így alakult.Körülöttem mindenki még aznap haza mehetett,de én rosszul viseltem az altatást.Szédültem,émelyegtem mintha berúgtam volna.Ezért csak másnap reggel engedtek ki.(Az éhezést is rosszul viseltem.)
2013. ápr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A tágítás szörnyű, a többit ki lehet bírni.
2013. ápr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tágítópálca felhelyezésnél össze kell szorítani a fogad rendesen, de azért ki lehet bírni.
2013. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tágítópálca növényi eredetű, nedvességre növekszik, ezzel kíméletesebben tágul a méhszáj, maga a műtét fizikailag nem fáj. utána sem, ha mégis, akkor adnak fájdalomcsillapítót. Utána hat hétig tilos a szex, meg zuhanyozni kell fürdés helyett és mikor vérezni fogsz semmiképpen ne használj tampont csak betétet. Lelkileg gondolom egyénenként változó, de nekem undorító tré volt és nagyon megbántam és minden nap szenvedek. De egyáltalán nem biztos, hogy ez esetedben is így lesz, mihamarabbi testi és lelki felépülést neked.
2013. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom, hogy nagyon nehéz helyzetben vagy és nem látsz más kiutat. De szeretném, ha tudnád, hogy az abortusz nem állítja vissza az abortusz előtti helyzetet. Az a pici baba már létezik a szíved alatt és nem lehet kitörölni sem az életedből, sem az emlékezetedből. Tudom, miről beszélek, mert jópár éve életem legrosszabb döntését hoztam meg, úgy, hogy akkor azt hittem az az egyetlen lehetőség. Ma már sok mindent máshogy látok. Ha egy mód lenne rá, visszaforgatnám, az idő kerekét, de sajnos lehetetlen. Kérlek, gondold meg jól. Az abortusz nagyon sokáig rejtve befolyásolja a nők életét és általában csak évekkel később tör a felszínre, de addig is rombol, anélkül, hogy tudatában lennének. Épp ezért szeretnélek megóvni Téged mindettől. Ha van kedved beszélgetni, keress meg nyugodtan. Tudom, hogy úgy érzed, ezzel most csak nehezítek a helyzeteden, de így legalább lehetőséged van meggondolni magad és nem akkor döbbensz rá, hogy mit tettél, amikor már rég késő. Nem a fájdalmadat akarom növelni, csak egy későbbi sokkal nagyobb szenvedéstől szeretnélek megkímélni.
2013. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
15%
Miert akarod elvetetni, ha mar szerettel volna egyet? Tudataban vagy, hogy egy elo ember sorsaroldontesz? Hogy eloszo egy csipesszel folnyulnak es oszetorik a csontjait? Gratulalok! Mi lenne , ha vedekeznenek is egyszer?
2013. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!