Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhszájseb fagyasztás tapaszta...

Méhszájseb fagyasztás tapasztalatok? Valami megváltozik? Rossz következménye van e? felborulnak a menstruációs napok?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 13. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt semi gond. Nem is fájdalmas, inkább feszitő érzés. Utána kb fél órával ekzdett kicsit fájni a hasam, aznap még pihentem. Annyi hogy utána bő egy hétig nagyon erős vizszerű folyásom volt. se szine se szaga nem volt, de rendes betét kellett mert sok jött. Egyik barátnőmnek is igy volt ha jól mlékszem neki még tovább is jó két hétig.
2013. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi,

a ,menzesz felborult tőle?

Gyors eljárás?

2013. ápr. 13. 23:11
 3/11 anonim ***** válasza:

nem borul fel tőle? mért borulna fel a hormonokhoz semmi köze ennek a kezeléshez. A menzeszt pedig ahormonok irányítják.

Az egész fagyasztás kb 2 perc volt.

2013. ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

értem,

még annyit kérdeznék, hogy ez az eljárás segit abban hogy a rendszeres hüvelygombám elmúljon?

a doki szerint igen...ez is egy ok lehet ..

2013. ápr. 14. 17:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem tudom,hogy a hüvelygombán segít-e,nekem egy elég nagy méhszájsebem volt,ami nem múlt el a gyógyszeres kezeléstől,ezért döntött az orvos a fagyasztás mellett.

Nekem eléggé fájdalmas volt,nem is annyira maga a fagyasztás (ami kb. 5 percig tartott),hanem utána 2-3 órán át nagyon görcsölt a hasam,kb. mint egy menstruációs görcs,csak sokkal erősebben.De nem biztos,hogy ez mindenkinek így van,de nálam ez volt.

Folyásom nekem is volt,kb. két hétig tartott,de a doki mondta is,hogy lesz.

A menstruációt nem befolyásolja,ugyanúgy kell megjönnie utána,mint addig.


22/L

2013. ápr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ertem , koszi mindnekinek, de akkor ettol nem 100% h elmulik a folyamatos huvelygomban akkor ugye?

Candidam van, gyakran, mennyire veszelyes a candida?es nem tudnak mit csinalni vele, elmulik-visszajon...

2013. ápr. 22. 19:58
 7/11 anonim ***** válasza:
diétázol??? anélkül nem fog elmúlni az tuti. A fagyasztás nem erre van, attól ez nem fog elmúlni. Sürgősen nézz utána a candida diétának és szigoruan tartsd be.
2013. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
dietan vagyok, de nem igazan szigorun....annak idejen mikor nekikezdtem akkor is elojott es sajna olyanokat olvasok, hogy akik vegigcsinaltak fel ev utan ismet elojott nekik...nem tudom mar mit hidjek...rendszeresen jarok dokihoz...hallok ezt azt, o is mond en is olvasok, o azt mondta elmulik a gombam ettol a fagyasztastol, mert nem jut a szervezetembe a baci, mert pici kifordulasom van, ami olyan mint egy nyilt seb, persze nem seb..csak kifordulas..es ezert kapom el olyan gyakran..
2013. ápr. 22. 21:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom.... ha ö mondta. Nekem 10 éve volt a mészájsebem miatt fagyasztás, akkoriban még sosem volt gombám. 5 éve kezdődötta gomba. 2 éve sikerült kikúrálni komoly gyógyszeres kezeléssel amit egyéb bakteriális fertőzésre kaptam 3 héten át, egyszer streptococcus volt rá 2 hétre meg e coli. Azóta csak kb évi egyszer jön elő, amint érzek kis valamit azonnal kenem candibené krémmel és betadinnal törölgetem a hüvely bejáratomat. Igy nem is szokott kijönni. AMikor kijött akkkor antibiotikumot szedtem, és egy egy tablettás kúrával el is múlik, ez mondjuk csak sima gomba nem candida. És a lényeg hogy amikor ez a kúra volt addigra én 4 hónapja diétáztam egyéb okból (hormonális betegségem van). Annak a diétának az alapja hasonló mint a candida diéta. Én azt a diétát majdnem ugyanúgy tartom azóta is mivel azt kell is tartnom örökre. Gondolom ez sem árt hogy ne ujuljon ki újra a candida.
2013. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is folyamatosan gombám volt a méhszájsebem miatt, 3 évig próbáltuk kúpokkal meg krémekkel kezelni, de csak pár hétig volt hatása mindennek. Az én dokim azt magyarázta h az a baj a sebbel h maga a seb a méh belső szövete, ami kinyúlik a méhnyakra és kiér a hüvelybe. Ez a szövet más nyilván, mint a méhnyak és a hüvely szövetei, más flórát is igényel, ezért elkezdi termelni a saját kis nedvét, mert nem jó neki a hüvely flórája. Elkezdi termelni ezt a cuccot, viszont a hüvelyed meg erre rákontrázik és ő is elkezdi bővebben termelni a saját nedvét. Ezért van bővebb folyás ha sebed van - legalábbis nekem ezt magyarázta a doki. Egy ilyen bővebb folyásban, pláne h olyan is termelődött, ami nem jó a hüvelynek sokkal könnyebben el tudnak szaporodni a gombák, ezért nehéz megszabadulni tőlük, mert az újabb folyás miatt újra könnyen elszaporodnak. Tehát a fagyasztás ha megszünteti a sebet, akkor leáll ez az egymás elleni nedv termelés, vissza tud állni a normális flóra és így működni tud a védelmi rendszer is végre. Tehát elvileg ilyen vonatkozásban segíthet a fagyasztás. Nekem fél évig semmilyen folyásom nem volt, nagyon jó volt, soha nem volt még ennyire tünetmentes. Fél év után viszont visszajött a folyás és újra azok a tünetek, amik fagyasztás előtt voltak. Szaladtam is a dokihoz h biztos megint kijött a sebem, de az rendben van. Sokkal kevésbé gyakran szedek össze fertőzéseket fagyasztás óta, mint előtte. Nem volt jó élmény, borzalmasan begörcsöltem az első pár másodpercben, pedig 2 perc volt összesen, de mint aki szülni fog legalább, annyira fájt :) De túl lehet élni. A menstruációmmal pedig semmit sem csinált. 29/L
2013. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!