Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kedves Lányok és Nők! Mitől...

Kedves Lányok és Nők! Mitől késik a menstruációm? Esetleg lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Szóval a problémám a következő. 17 éves vagyok, nem feküdtem még le a barátommal, nem is történt közöttünk semmi olyan amitől terhes lehetnék, szerintem. Ha nagyon nagyon nagy vonalakban nézem, max. a csiklóm környékére juthatott előváladék a kezemről!!, az is úgy hogy tök abszurd lenne....

Ugyanakkor nem jön meg.. sosem volt rendszeres menstruációm, 23-27 naponta van, de volt hogy 32 nap is eltelt a kettő között. Most sajnos késik. Ma van a 31 nap, a hasam pedig bevan állva, nem erősen görcsöl de ilyen szkott lenni mielőtt megjönne, tehát érzem hogy na most megkéne jönnie de nem akar.. Vettem tesztet is, pedig tudom hogy nem lehetek terhes... és egy csík lett rajta, vagyis negatív lett. Szerintetek ?


2013. ápr. 14. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
terhes tuti nem vagy. Egy endokrinológiai kivizsgálás javasolt hogy van-e hormonális oka annak hogy ennyire összevissza jön. Egyébként kevés nőnek jön pontosan X napra meg. Sokaknak van pár nap csúszás, hol elöbb jön meg hol nappal hol késöbb és még sincs semmi bajuk. Valószinüleg napokon belül meg fog jönni nyugi.
2013. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :) Igazabol szuz vagyok igy kicsit felek a vizsgalattol, de elmegyek mindenkeppen. Attol hogy nem vagyok nagykoru egyedul elmehetek ugye ? Ugyanis Anyukamat ugy nez ki nem erdekli ez a dolog :/
2013. ápr. 14. 12:56
 3/5 anonim ***** válasza:
mivel szűz vagy nem úgy vizsgálna a nőgyógyász. Hasi uh-ot csinálna (mint tudjuk ez nem fáj). Az endokrinológus csak megtapogatja a nyakadat, megkérdezi nincs e kóros szőrösödés ilyesmi és elküld vérvételre. Még levetkőzni sem kell elötte. De az is lehet hoigy azt fogják mondnani hogy egyenlőre nincs teendő. Hidd el sok nőnek ilyen mint neked. Az a fontos hogyha már lesz együttlét mindenképp védekezzetek.
2013. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elmehetsz nyugodtan. Ha félnél egyedül menni, hívd barátnődet, vagy barátodat. Nagyon helyes, hogy törődsz az egészségeddel, és a félelmeidet megpróbálod leküzdeni! :)

Nekem sem szokott ugyanarra a napra megjönni, de ez nem feltétlenül betegség jele.

Terhes tutira nem vagy, de megértem, hogy ilyen helyzetben megijed az ember, még akkor is, ha tudja, semmi esély rá :D

2013. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Kedves utolsó, igen tudtam/tudom hogy nem vagyok terhes :D Mégis már mindenre gondoltam.. természetesen a barátnőm jól kiröhögött hogy "légi úton nem lehet megtermékenyülni" :D

Egyébként március 10.én egy héten keresztül folyamatosan görcsölt a hasam, emlékszem az brutális volt, voltam ultrahangon, ott mindent rendben találtak, azt mondták nőgyógyászati probléma. Beutaltak teljes laborra, vérvételnél minden oké volt, csak az MHC-m volt alacsony ( 27,8 van nekem, 28-33 között normális), viszont a vizeletben találtak +1 fehérvérsejtet. Anyukám erre azt mondta: jaj csak egy kis felfázás.. majd elmúlik.. Március 15. én megis jött a menstruációm, nem foglalkoztam vele.

Ezidáig nem is volt semmi probléma, remélem most nem emiatt, vagy ennek nincs köze a dologhoz, és minél előbb megjön... ez így nem oké :/

2013. ápr. 14. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!