Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a fekete csomószerű...

Mi lehet a fekete csomószerű dolog a szeméremajkak mellett?

Figyelt kérdés
A nagy szeméremajkak mellett, ott, ahol borotválom is, kialakult valami fekete csomószerű... anyu azt mondta, hogy az vmi eres (mármint az erekkel) dolog lesz. Nem tudom, már majdnem lila, és ilyen kicsit tényleg véraláfutásos vagy nem tudom, és kisebb, mint egy cseresz-nyemag. Ha valakinek már volt ilyesmi, légyszi segítsen :S Nem igazán szeretnék nőgyógyászhoz menni vele....
2008. jún. 13. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy benőtt a szőrszál?
2008. jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha már akkora mint a mag,igen csak orvoshoz kéne vele menni.A te érdeked.
2008. jún. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egyszer valami hasonló, én elmentem vele bőrgyógyászhoz (amúgy nem tudom, hogy milyen orvoshoz mentem volna, de a bőrgyógyászt ismerem és olyan kis megbízhatónak meg rendesnek tartom). Én akkor gyantáztattam magam és kiderült, hogy valszeg egy benőtt szőrszál okozta. Aztán a doki nyomkodta, csesztette, kicsit fájt is, egyszercsak kifakadt és kiszedett belőle kb 4 hosszú szőrszálat, amik nőttek a bőröm alatt. Mondta az orvos, hogy jobb is, hogy kifakadt, mert különben valami pólyaszerű kötést (mondta is a nevét, de már elfelejtettem) kellett volna rátenni (bár ott elég nehéz lett volna rögzíteni, mert nekem pont a combhajlatomban volt, a szeméremajkaim és a combhajlatom találkozásánál, ahol a bugyi vonala van) és addig kellett volna kötözgetni ezzel a párakötéssel vagy mivel, míg kifakadt volna vagy sebészileg lehetett volna megoldani. Mondjuk az sem lett volna ba, engem már nagyon zavart. Akkor ő szépen kitisztította, kinyomkodta, meg ilyenek. Azóta egyszer újra volt, pedig már nem gyantáztatom (doki mondta, hogy a gyantától meg szoktak így hűlyülni a szőrszálal) de az nem durvult el ennyire és kinyomtam magamnak én itthon, majd lefertőtlenítettem. De az az első elég durva volt, nagyon vérzett, fájt meg feszült is és egy csomó (jó azért nem literek) vér, meg talán egy kis gyenny is jött ki belőle. Az egész ilyen betokosodott valami lett. :S (a helye azóta is látszik) Sztem nézesd meg egy orvossal, ha nem javul a helyzet, lehet, hogy neked nem is ilyen.

(Amúgy egyszer egy kozmetikus ismerősöm mondta, hogy ilyen hülye benőtt szőrszálakra jó, ha paradicsomot teszel és valahogy egy gézzel vagy nem tudom mivel odarögzíted mondjuk éjszakára, állítólag az is leszívja, de én ezt nem próbáltam)

2008. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Hát ez nagyon érdekes.

Az előző válaszolótól kérdezném:

Ha nem gyantáztathatod emiatt mert a gyantától benő a szőr,akkor "ott" hogyan szőrtelenítesz?Nekem is eza gondom!!

Sajnos nekem is volt ilyen gennyes valami ott emaitt, és hát nekem a gyantázástól volt.

Most akkor mivel szőrtelenítsek?

Borotva megint nem jó, mert attól hamar visszanő, szőrteleníőkrémtől meg fertőzést lehet kapni...

Valaki adjon tippet, és írjon privát e-mailt ez ügyben!

2008. jún. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer volt ilyen, de nekem az sima pattanás volt, asszem kinyomtam, fájt mint dög, de túlvoltam rajta.
2008. jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 3. válaszadó, de most rövidebb leszek :D sajna csak borotválni tudom :( én is utálom, de nem találtam rá más megoldást. :(
2008. jún. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is vagy benőtt szőrszál lehet, vagy begyulald a szörtüsző és vértől olyan lilás. Ha nem múlik el pár napon belül, akkor irány a bőrdoki!
2008. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi minden választ!

Nos, elvileg nem lehet benőtt szőrtüsző, mert az nem ilyen.. vagyis én csak a lábamon láttam, de azon csak úgy simán benőtt. Nem lett soha kerek alakú, vagy puklis, vagy lila.

Ez meg már lila és fekete és nagy.. :S Ijesztő. Majd elmegyek vele bőrdokihoz, nem akarom, h még nagyobb legyen... Köszi mégegyszer a válaszokat!

És amúgy pati se lehet, az nem fekete :S Meg az már volt.

Nektek pedig írtam privit, akik nem tudnak mivel szőrteleníteni :)

2008. jún. 13. 21:53
 9/10 anonim válasza:

Ha borotva akkor mindíg legyen éles. A pengét mindíg hidegvízzel öblitsd le. Megakadályozza a fertőzéseket. Az a "férfiasan tökéletes" borotva gel is nagyon hasznos lehet. Enyhén nedves bőrre és nedves kézzel vigyük fel. Paradicsommal el lehet töntetni a "férfias" illatot, ráadásul fertőtlemít is. Hidratálás kamillás krémmel.

Ha mégis kialakult szőrtüszőgyulladás, azt orvos kezelje. Otthon csakis tüneteket lehet kezelni és semmilyen garancia sincs arra, hogy nem jön vissza.

2010. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Régi már a kérdés, se érdekelne, hogy mi is volt az? Sajnos nekem is lett egy hasonló.
2018. jan. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!