Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mestruációs görcsök. Kinek...

Mestruációs görcsök. Kinek milyen praktikák váltak be, mivel lehet elmúlasztani? (Gyógyszereken kívül) Ma jött meg és baromira fáj a hasam. A fájdalomcsillapító nem mindig segít nekem. Volt, hogy elájultam. Van aki, még ilyen rosszul szokott lenni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Én még sosem ájultam el.

Ha dolgozol vagy suliba kell lenned, akkor gáz, mert sok mindent nem tudsz tenni csak gyógyszer.

Ha otthon vagy és nem kell menned sehová, akkor pihenj, jógázz (nekem ez szokott beválni).

De erősebb fizikai megterhelésnek ne tedd ki a szervezeted, mert annál rosszabb lesz!! Esetleg tegyél borogatást a hasadra és feküdj le, kinyitod az ablakot friss levegő jön rád, alszol egyet...

2013. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érzékeny idegzetűek ne olvassák: én ha elkezd görcsölni, leülök a wc-re, és hadd jöjjön ki minden ami akar. Félóra, egy óra, és utána már nincs gond.
2013. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem kb. szó szerint semmi nem használ, az első 2 napon használhatatlan vagyok, fáj a hasam, hányingerem van, a lázam is néha fel szokott menni, és semmilyen gyógyszer nem segít, pedig rengeteget próbáltam, egy csomó féle receptre kaphatót is írt fel az orvosom. Ilyenkor ha úgy jön ki és megtehetem, nem megyek be az iskolába, volt már, hogy bementem és haza kellett jönnöm. Azt nem tudom, mi lesz, amikor majd dolgozni kell járnom...
2013. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as: ha szerencséd van, jó főnököd lesz és megérti, talán néha hazaenged. De ugye minden alkalommal nem mehetsz haza amikor menstruálsz, így marad a fájdalomcsillapító és a szenvedés.
2013. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Látom nem én vagyok az egyedüli, aki ennyit szenved :(

Nekem is haza kellett jönnöm most a suliból. Én is félek, hogy mi lesz ha már dolgozni fogok.

Arra is gondoltam, hogy fogamzásgátlót iratok fel, azt mondják jó a görcsökre is. Amúgy is kapcsolatban vagyok 3 éve, szóval nem csak a mensi miatt kellene kizárólag.

Mi a véleményetek erről?

2013. ápr. 15. 14:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem csökkentette a görcsöket, sőt az első negyedévben nem is fájt a hasam egyáltalán. De később ugyanúgy visszaállt minden. De próbáld meg, főleg ha egyébként is kell a fogamzásgátló!
2013. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Múltkor nekem is hasmenéssel, hányással járó görcseim voltak. Én ilyenkor beülök a zuhany alá. Csak ülök, és locsolgatom magam a finom meleg vízzel, akár ilyen fél órán keresztül. :D Aztán be a takaró alá, ilyen felmelegíthető géles párnácska a hasamra, és pihenek.
2013. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A terhességem elott én is hasonloan szenvedtem minden honapban. Ami nekem bevalt: vasalot jo forrora melegiteni, kihuzni, egy torolkozot a hasadra tenni, arra pedig a vasalot :) Tudom, elég érdekes modszer, de hatasos!
2013. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!