Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki korábban el volt keseredve...

Aki korábban el volt keseredve egészségügyi gondok és gyerekvállalás miatt, most milyen az élete? Van gyerek? Megoldódtak a gondok?

Figyelt kérdés

Elnézést, de jobban sajnos nem tudtam hirtelen megfogalmazni. A lényeg, hogy elég régóta van vérzészavavarom. Nőgyógyászhoz jártam nagyon sokáig, nem sok eredménnyel. A mai napon voltam endokrinológusnál. Megvizsgált, hormonvizsgálatot írt elő. Ugye ez nem is olcsó :( A lényeg, hogy megkérdeztem, hogy lehet-e gyerekem. Nem mondott sem igent, se nemet. Majd a vizsgálat után többet tud. Ugyenezt mondta az ultrahangos is. Nagyon kedvesek voltak, de sajnos nem nyugtattak meg. Én 25 éves vagyok, a férjem 33. Szeretnénk babát, de így nem tudom, mi lesz, ha nem lehet. Elég sokáig megvan sajnos, még csak próbálkozni sem tudunk :( Én még meglennék, de a férjem még jobban szeretne, mint én, és nem tudnám elviselni, ha nem tudnám neki megadni, amire a legjobban vágyik :(

Volt valaki hasonló helyzetben? javult a helyzet? Vagy volt valaki, aki azt hitte, nem lehet gyereke, és most mégis van? Nem akarom feladni, hiszen még semmit nem tudunk és nagyon az elején járunk, de mégis bennem van a félsz :(


2013. ápr. 16. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésnél már leírtam a történetem, remélem ad egy kis erőt:

Mindig rendszertelen volt a menszeszem (évente maximum kétszer jött meg). Aztán utána már ennyiszer sem, csak gyógyszerrel. Az elmúlt két évben már azzal sem. :-( Diagnosztizáltak pajzsmirigy alulműködést, pcos-t, mellékvese gondot meg minden kutyafülét. Mindenki totál tanácstalan volt (nőgyógyászok, endokrinológusok), aztán feladtam, nem vizsgáltattam magam, nem foglalkoztam vele látványosan, persze lelkileg totálisan összetörtem, mert egyértelműen kijelentette mindenki, hogy természetes úton nem lesz baba.És habár csak évek múlva szerettünk volna babát, mégis bántott a dolog. Eddigre már próbálkoztam mindennel, hogy legalább egyszer megjöjjön a menszeszem, teákkal, gyógyszerekkel, diétával, mozgással, aviva tornával, házipraktikákkal (ezekbe inkább nem mennék bele, mert van egy-két undi is), de semmi hatás. Aztán egyszer (ismétlem egyszer!) nem védekeztünk. Nem is vettem be eseményutánit, mert hát úgysem lehet baba. Hát lett! :-) És most hatalmas az öröm. Nem mostanra terveztük, de sikerült, és csak ez a lényeg. :-) Úgyhogy van remény! Emellett édesanyám négyszer(!) 5-5 év eltéréssel (24,29,34,39 évesen) ugyanilyen kórelőzménnyel és orvosi véleménnyel esett teherbe, annyi különbséggel, hogy neki az egyik petevezetéke egyáltalán nem átjárható, a másik szűk, úgyhogy nincs lehetetlen. Ne keseredjetek el, vizsgáltassátok ki magatokat, mert sok minden lehet a háttérben (pl: pcos, pajzsmirigy alulműködés stb.) Amúgy nem értem, hogy a hormonvizsgálatért miért kell fizetned? Nekem minden hormonvizsgálatot, kivéve a terheléses inzulinszint mérést megcsináltak tb alapon.

2013. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod :) igen, pont az ilyen történetek adnak erőt, hogy nem szabad elkeseredni. Nekem annyi a gond, hogy még próbálkozni sem tudunk, mert folyton megvan :(

Nem tudom, miért kell fizetni, fizetem rendesen a TB-t :( Pedig még csak nem is magánrendelésre mentem, hanem a 2. sz. nőgyógy. klinikára. Én sem adom fel, nem gondolom, hogy kéne, de elkeserít, hogy ez van :(

2013. ápr. 17. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!