Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egészségügyi kaparás után...

Egészségügyi kaparás után lehet még nekem gyermekem 31 évesen?

Figyelt kérdés

még nincs egy gyermekem sem. Most szerettünk volna, de nagyon hosszú erős vérzésem van és találtak valamit a méhnyakamon.

Küretet szeretne a doki. Én meg babát. :(

Pont most van egy tök jó erős tüszőm.


úgy tudo, a kaparás egyáltalán nem veszélytelen.



2013. ápr. 4. 07:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi kaparás alig veszélyes, ellentétben a terhességmegszakitással.

Ugyanis az utóbbi esetben a méh fala fel van puhulva, ezért sokkal sérülékenyebb. az egészségügyi kaparás esetében viszont teljesen normális, feszes a méh, ezért jóformán nem lehet(ne) megsérteni semmivel sem, legalább is véletlenül nem.


Hallgass az orvosra, ez egyszerü kis beavatkozás, és adott esetben az emlitett problémák miatt elöfordulhat, hogy nem tudnád a terheséget kihordani - ugyanis az erös, elhúródó vérzés mindig valamilyen rendellenességre utal. Ezt a gyógykaparás megszünteti és utána sokkal nagyobb esélyed van egészséges babát szülni.


Mellesleg 31 évesen még egyáltalán nem vagy ott, hogy pánikba kellene esned amiatt, hogy MÉG nincs gyereked.


Minden jót.

2013. ápr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem veszélytelen, de azért annyira nem is nagy a kockázata. Beszéld meg az orvossal (vagy ha nem bízol benne, másik orvossal), lehet, hogy a vérzés miatt nem lenne beágyazódás, és így a kaparás éppen hogy növelné az esélyeidet. Ne legyél ennyire elkeseredve, ici-pici veszélyról van csak szó!
2013. ápr. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt kaparásom elhúzódó vérzés miatt fiatalon és azóta már szültem. Ez nem okozott semmilyen problémát nekem.
2013. ápr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
"talaltak valamit a mehnyakamon" - ez a mehnyakrak kezdeti stadiuma szokott lenni, velem szeptemberben kozolte az orvos es muteni kell + kuret (=kaparas). Mi is babaprojektben voltunk. Oktoberben mutottek, most 10 hetes terhes vagyok! Mutet utan mondta a doki, hogy a kuretet nagyon ovatosan csinalta. A kontrollon pedig mondta, hogy most hamar johet a baba, mert a kuret kitisztitja, es felfrissiti a mehet; ilyenkor nagyon jo lesz a nyalkahartya! Amugy meg mehnyak elvaltozassal (nem en akarom kimondani, hogy rak, de vegulis azt szoktak muteni), elobb meg kene gyogyulni es utana a gyermeket vallalni sztem. Szoval mindossze 3 honap lenne, amig halasztana a projektet. En 30 vagyok. Jobbulast es mielobbi babasodast kivanok!
2013. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

msyt, kérdezhetek? Neked is erősek voltak a menszeszeid? Köztes vérzés is volt (aktus után)

nekem ezek is vannak

2013. ápr. 4. 08:44
 6/15 A kérdező kommentje:

azt mondta, hogy talált valamit, de ő még ilyet nem látott, nem tudja mi az.

és egy hónap múlva küret és szövetet akar venni belőle.

2013. ápr. 4. 08:45
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja, es amikor engem toltak ki a mutobol, kozben ebresztettek az altatasbol, ontudatlanul bogtem es hajtogattam, hogy kisbabat szeretnek - szoval mar en is elegge vagytam ra, de nem ajartam rakos lenni... Altatas elott mindta az anesztes, hogy gondoljak valami szepre es elalszom, ez volt az utolso gondolatom: "ezen tul leszek es lesz babam!" - gondolom azert is ebredtem igy...
2013. ápr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
és még egy kérdésem lenne, hogy a rákszűrés eredménye neked milyen lett? P2 P3?
2013. ápr. 4. 09:02
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem, nekem pont, hogy nem akart megjonni, a mutetkor mar 2 honapja nem menstrualtam es a norcolut sem hozta meg. Azota minden popec. Egyebkent nekem az atlagosnal picit gyengebb a mensim, a doki szerint a 10 evig tarto fogigatlo miatt. De bevallom oszinten a mutet utani elso mensi, na az durva volt, iszonyat gorcsoltem is. Mikir mentem a kontrollra, meg is kerdezte a doki, hogy milyen volt, mondtam, hogy ilyen es ugy lattam nagyon elegedett vele, de mondta, hogy csak az elso ilyen, gondolom meg ekkor huzodott ossze kicsit a meh. A hat hetes kontrollon mondta, hogy a kov ciklusban meg ne essek teherbe, utana mehet. Es jott is... :-)

Nekem aktus utani verzes (mutet elott) elofordult, de nem sokszor. Citologiam P3 volt (mar tavaly marcius ota), CINIII, H-SIL. Ezzel kuldott mutetre. Szovettanra mindig elkuldik ilyenkor a darabokat.

2013. ápr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Most januarban P2 lett ujra a citom. ;-)
2013. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!