Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Metformintól kinek mennyi idő...

Metformintól kinek mennyi idő után indult be a fogyás?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Ezt ki mondta,h attól fogyni fogsz? Dehogyis. A Metformin a vércukorszintet csökkenti,de fogyni csak akkor fogsz,ha diétázol mellette. Azért gondolják sokan,h a Metformin fogyaszt,pedig nem az,hanem a vele együtt járó diéta.
2013. ápr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Pont h hízni fogsz tőle, mert lesz elég inzulin, ami bevigye a szénhidrátot az anyagcsere-folyamatokba.
2013. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezt tapasztalatból írjátok?

Nem úgy gondoltam, hogy majd szedem a gyógyszert, közben meg tévénézés közben tömöm magamba a sütiket... Természetesen diétázok és sportolok továbbra is.

Én úgy tudtam, hogy akik a diéta ellenére sem tudnak lefogyni, azoknak a diéta + gyógyszer hatására sikerülhet.

Vagy rosszul tudom?

2013. ápr. 21. 10:04
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Tapasztalat,igaz nem a sajátom,hanem a betegeinké. A Metforminnak nincs köze a fogyáshoz.Illetve annyiban lehet,h. felgyorsítja az anyagcserét és sok embernél hasmenést okoz.
2013. ápr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Eddig a diéta + mozgás csak magában nem segített. Mit csináljak, hogy lefogyjak? Azt hittem a met segít.
2013. ápr. 21. 12:13
 6/14 anonim ***** válasza:
6%

Jah hogy még cukorbeteg sem vagy!

Ne legyél már ennyire buta, az inzulinkiválasztásba beavatkozni beláthatatlan következményekkel járhat. A hasnyálmirigyedet stimulálja, simán kialakulhat tőle későbbiekben cukorbetegség is, továbbá ennek a gyógyszernek, mivel egy rendkívül korszerűtlen cucc, rengeteg mellékhatása van. Izommerevség, ami a legrosszabb, az orvosok is csak azért írják fel, mert előírás.

Soha ne akarj beavatkozni az inzulinháztartásodba önkényesen!

2013. ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Inzulinrezisztenciám van.
2013. ápr. 21. 19:26
 8/14 anonim ***** válasza:
8%
Ettől az nem jön helyre, sőt...
2013. ápr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek egyet teljesen az előttem szólókkal, illetve inkább azt írom, nekem más a tapasztalatom. Én is inzulinrezisztenciára kaptam a metet, és persze nem tudom, hogy attól, a sporttól vagy a diétától (feltehetően mindháromtól) de pár hónapon belül beindult a fogyás. Azért hiszem, hogy a met is közrejátszott, mert a diéta már megvolt korábban is, később jött a met és vele a fogyás. Nekem nem hasmenésem volt, hanem az elején, míg hozzászoktam, többször hánytam, de a fogyás egyébként akkor még nem indult be :) Amennyire megfigyeltem akkor volt hányás, ha több gyors ch-t vittem be a megengedettnél, de ez nem biztos, csak szerintem így volt. Amennyire én tudom nem csökkenti közvetlenül a vércukorszintet, hanem növeli a sejtek inzulinérzékenységét és ezáltal hat. Nekem ez a tapasztalatom, illetve az endokrinológusom mondta ezt pl. hogy hogyan hat ez a gyógyszer. Remélem segíteni fog neked is! Annyi tanács még, hogy a diétát illetően légy szigorú önmagaddal, de ez azt is jelenti, hogy legyen meg a napi minimum kcal és ch is!!! Tehát annyi, amennyire beállít a diabetológusod. Az elején muszáj számolgatni, később már a legtöbb dolog menni fog számolgatás nélkül is. Ha tapasztalt diétázó vagy, akkor nem szóltam, csak én sok mindent nem tudtam az elején és sok hibát elkövettem, mint később kiderült :) Sok sikert, remélem javulnak az eredményeid!!
2013. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%
Egyszerűen csak nem kell olyan kaját enni, amiben ch van. A metformintól nem gyógyulsz meg, csak a májadat teszed tönkre, nem sok értelme van. Ne egyél finomított ch-t, keményítőt, glutént és laktózt, aztán nem lesz semmi bajod.
2013. ápr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!