Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Metformintól kinek mennyi idő...

Metformintól kinek mennyi idő után indult be a fogyás?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 08:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy hiába hagytam el a finomított ch-t, a tejet (tejtermékeket), krumplit, stb. úgy sem tudtam fogyni.

Milyen hibákat lehet elkövetni a diéta során? Ezt a gyógyszert szedő válaszolótól kérdem. Nem jól számolod ki a mennyiségeket vagy még mi lehet a probléma?

2013. ápr. 22. 19:41
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen nem mindegy az sem, hogy a napi 160, 175 (stb. tehát amennyire be vagy állítva) ch hogyan oszlik el. Illetve reggelire ugye lassú ch, gyors csak tízóraira, uzsia, illetve sport után. És a sport nagyon fontos, közérzet miatt is és javítja a sejtek inzulin érzékenységét. 50 perc edzés után kb. 12 óráig jobb az érzékenységük a sejteknek, úgy tudom. Túlsúlyosoknak kardio-t, soványaknak izmosodás, tehát nem éppen kardio a javasolt. Te mit sportolsz és mennyit?
2013. ápr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Már bocs de ennyi baromságot is rég olvastam, kijelentő módban előadva ráadásul (sőt néha felszólítóban).

A metformin inzulinérzékenyítő, és a májat kimondottan segíti, mivel a vese választja ki, még csak meg se terheli amúgy.

Lehet hosszabb távon is szedni, és per pill. nem is tudom van e bármilyen készítmény ami jobb inzulinérzékenyítő lenne mint ez.

Ha magas az inzud, diétázz, mozogj és szedd be a metet. Vagy, ha olyan szerencséd van, hogy bárki orvos rábukkan egy esetleges fő okra, és másodlagosnak bukkan ki az IR, akkor meg arra is rá lehet gyúrni (erre nem sok esélyt látok személy szerint).

2013. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 L.Csilla válasza:
92%

Kedves kérdező!

Jól tudod a Metformin elősegíti a fogyást diéta és mozgás mellett. Egy ismerősöm IR-es épp most van túl egy fél éves kezelésen és 25 kilót fogyott és helyreállt az inzulinháztartása. Mondhatnék több példát is a fogyásra. Vannak egyesek akik felkapják a fejüket arra hogy egy IR-es minek kap cukorbetegeknek való Metformint. Nos azért mert vissza lehet fordítani a folyamatot és elkerülhető a cukorbetegség.

Nekem most irták fel a Metformint mert IR-es vagyok még csak annyi tapasztalatom van róla hogy a neuropátiám javult /erős nyugtalan láb szindróma alakult ki nálam az idegek károsodása miatt. Tehát még nem vagyok cukorbeteg de már szövődmény alakult ki.

Remélem nálam is beindul a fogyás mert eddig csak raktározott a szervezetem és nem juttatta el a tápanyagokat a sejtekhez. Most az orvos szerint inkább majd felhasznál és nem leszek ennyire fáradt.

2019. júl. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!