Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már valaki úgy, hogy...

Volt már valaki úgy, hogy idealizálta egy orvosát?

Figyelt kérdés
Mondjuk pl. egy nőgyógyászt?
2013. ápr. 23. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogyne. Pl. az, akinek nagyon erős apahiánya van. :)
2013. ápr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha annak számít, hogy a világ végére mennék utána, és ha valamit mond az kb 100% hogy úgy is van, akkor igen. :) De a sokéves tapasztalat, három terhesség, egy missed ab, két szülés után, mivel sosem tévedett még, és többször volt olyan hogy több másik orvossal szembe menve nyerő ötletei voltak, szerintem ez természetes. Bár nem tartom tévedhetetlennek, de marha nagy koponya, az fix.
2013. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden nő hálás, ha túl esik a vizsgálaton és nem fájt nem "szóltak be" neki. A szégyenérzet is múlóban van, úgyhogy utána már "idealizálja" az orvost.
2013. ápr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindnyájan örülünk nagyon ha túl vagyunk a nem igazán kellemes vizsgálaton, szégyenérzetünk múlóban és hála Istennek nincs semmi bajunk, az orvos is rendes volt, nem flegmáskodott, durva sem volt, emberként kezelt (ami azért alapkövetelmény lenne, ugye.), akkor bizony már hajlunk is az idealizálásra.
2013. máj. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Magamon azt vettem észre, hogy a vizsgálat után mintha semmi nem történt volna, de másnap majdnem hogy depresszív állapotba kerülök, ami eltart 1 vagy 2 hétig. Tovább nem. Közben állandóan az orvoson és a vizsgálaton agyalok. Idealizálom Ôt, ez a legjobb szó rá. Ahogy az elsô hsz is írta, elnennék utána még a világ végére is. Nem volt velem se dúrva, sem modortalan, de mézes- mázos sem. Korrekt volt, és tisztelem. Ez olyan hülyén hangzik, sosem éreztem ezt egy orvosnál sem.


Egyébként boldog párkapcsolatban élek évek óta.

2013. máj. 22. 11:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy elmennék utána a világ végére is. De nem mint ember után, hanem mint orvos után. Minden területen fontos a bizalom orvos-beteg között, de egy nőgyógyásznál ez fokozottan igaz, mert ott aztán azon túl, hogy a legrejtettebb területeket tárjuk fel, még kényes kérdések is szóba kerülhetnek. Az meg, hogy a gyerekeim születésénél ott volt, nagy érzelmi pluszt jelent! Fiatal lány koromban rettegve és undorodva mentem nődokihoz, ma meg már úgy megyek, mint egy régi jó ismerőshöz, más a hangulata a dolognak - érdeklődik a gyerekek iránt, emlékszik még a nevükre is. Én meg ha róluk mesélhetek, el is felejtem, hogy közben vetkőzni kell, és kellemetlen vizsgálaton átesni. :)
2013. máj. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát azért ennyire én nem így vagyok...
2013. máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Természetesen én sem úgy értettem, mint ember. Szépen néznék ki... Sok-sok évvel idősebb, a nagyapám lehetne, nem úgy tekintek rá, mint egy férfira, hanem mint egy orvosra, akinek minden szavát elhiszem, és azt teszem, amit tanácsol,sőt utasít, így értettem.


Egyszerűen annyira megalázó nekem ez a helyzet, pedig nem először vetkőztem le előtte, hogy kénytelen vagyok rendbe tenni magamban ezt a dolgot, és úgy látszik, nekem csak így meg. Biztos közbejátszik, hogy még csak 22 vagyok, remélem megszokom ezt a helyzetet.


Csak valahogy

2013. máj. 22. 14:23
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak valahogy - törölve :)
2013. máj. 22. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!