Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Emlőrákos lehetek 17évesen?

Emlőrákos lehetek 17évesen?

Figyelt kérdés
Vaárnap észrevettem, hogy az egyik mellemen, a bimbó alatt kemény nagyméretű csomó van ami kemény is.A másik mellemben nincs ilyen.Zsírcsomó talán? Azon is gondolkodtam hogy elnyomta a melltartóm merevítője, mert annak a vonalában van becsomóspdva..a hónomaljánál tapogattam,de csak ott van csomó ahol a melltartó merevítője véget ér.A családomban senkinek sem volt emlőrákja,de még rákja sem.Semmi tünet nem utal emlőrákra,csak a zsírcsomó utal rá,semmi más.Ma jött meg,eleht emiatt van?De akkor a másik mellem miért nem olyan?Kérlek segítsetek!!!!Ugye ez csak zsírcsomó és nem rák?

2013. ápr. 23. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
menstruáció miatt gyakran becsomósodik a mell. el fog múlni. ha meg nem, mutasd meg orvosnak, de nyugi te még nem lehetsz emlőrákos:)
2013. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy az!!! Ugyanazt tudom mondani,mint az első válaszoló.Menzesz elött,vagy közben megnagyobbodik a nyirokcsomó.Nem kötelező mindegyik melleden lenni.Hidd el én is voltam e miatt orvosnál már.Ugyanezt mondta.
2013. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana azért megmutatni egy dokinak. Egyik ismerősöm lányának már a második csomót távolították el a melléből és még csak 18 éves. Inkább egy felesleges kör a dokinál, mint hogy nagy baj legyen!!!
2013. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a menstruáció miatt van. Ha esetleg utána is érzed a csomót a melledben, akkor érdemes orvosnak megmutatni, de a legrosszabbra ne gondolj!
2013. ápr. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz az, ne izgulj. Ebben a korban meg pláne nem!

Menstruációs ciklussal függ össze, majd elmúlik.

2013. ápr. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Napsugar11 ***** válasza:

Egy nagyméretű csomót nem lenne szabad elhanyagolni, és arra gondolni, hogy majd elmúlik, nem kell vele törődni.


Sajnos a dezodorok használatával "elértük" azt, hogy ma a diagnosztizált rákbetegek közül minden 4.!!! férfi. Ezt figyelmeztetésnek szánom mindenkinek, aki csak olvassa, hogy keressetek más megoldást, ne a kereskedelmi forgalomban kapható spray-ket.


Nagyon fontos, hogy a méreganyagok a zsírszövetben rakódnak le, és a hónaljhoz legközelebb a mellszövetben van zsírszövet. Ez azután elindíthat degeneratív folyamatokat.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez mellrák, de mindenképpen meg kellene nézetni. Viszont semmiképpen ne mammográfiával. A mammográfia azon kívül, hogy fájdalmas, egy nagyon durva beavatkozás, amivel két lap közé szorítják a mellett és összenyomják. Ez már nem túl modern, de sok helyen használt módszer, sajnos...


Kérd meg a szüleidet, hogy vigyenek el 3-4D-s ultrahangra, az is nagyon megbízható, és alapnak jó megoldás. Abból már ki lehet indulni, hogy szükséges-e további vizsgálat.


Ma már nagyon jó, és célzott kezelések vannak a mellrák esetében, így nem kell félned. Talán a legkönnyebben gyógyítható, bár nagyon gyakori daganat fajta.

2013. ápr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!