Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Voltam dokinál mert a terhessé...

Voltam dokinál mert a terhességi tesztem pozitív lett! Ő nem látott semmit! Lehet, hogy még korai volt? De lehet az is, hogy méhen kívüli?! Nagyon félek

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, most volt az eljegyzésem és nagyon szeretnénk babát, de most nagyon félek ettől az egésztől, és a párom is! ha valaki tud nekem tanácsot adni, kérlek segítsetek köszönöm
2009. szept. 26. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A terhességi tesztek egy része, már néhány nappal a menstruációd kimaradása után is kimutatják a terhességet. Ilyenkor a magzat még nincs egy hónapos, és a terhességre jellemző változások, amik vizsgálattal is érzékelhetők, nem mindig egyértelműek. Még a jó orvost is "becsaphatják". Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, persze érthető, hogy ha szeretnétek babát, jó volna biztosat tudni.

Ha a terhességi teszted egyértelműen pozitív lett, akkor szinte 100%, hogy a baba már "elkészült", de lehet, hogy nem épp félidőben fogant, és ezért még tényleg nagyon picike. Amit a teszt mutat, az az, hogy a terhességi hormon már termelődik a szervezetedben.

1 hét, tíz nap múlva menj el újra orvoshoz egy friss teszttel, vagy ha az megnyugtat, keress fel egy másik orvost. De semmiképp ne idegeskedj:-D

2009. szept. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönjük a választ, egy kicsit megnyugtatott, mert már nagyon ideges voltam! Reménykedünk

Köszönjük

2009. szept. 26. 09:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy korán mentél, az is lehet, hogy az ultrahangkészülék nem a legjobb minőségű. Nagy eltérések vannak, ezt tapasztalatból mondom! Lehet, hogy egy korszerűbb gépen már simán látszódik a baba!
2009. szept. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj még kb. egy hetet, akkor csinálj még egy tesztet, és utána menj dokihoz/ultrahangra :)
2009. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy magánrendelőben voltam, és elég modern cuccok voltak ott! Nem tudom, hogy mit higyek! Félek

Jövő héten majd mennek kell a kórházba, hogy csináljanak egy ultrahangot, és ha ott sem látszik semmi, akkor vérvétel!

2009. szept. 26. 10:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy az orvos miért nem mondta el ezeket azonnal? Különben sem egy ulranahng alapján szoktát megállapítani a terhességet. Ha a teszt pozitív az orvos is először egy labortesztet csináltat, az egyértelműen igazolja a terhességet. Ezután szoktak ultrahangot csinálni a számított terhességi kor függvényében, de általában nem előbb, mint a 6.-7.hét, mert akkor még könnyen előfordulhat, hogy nem látszik (jól) a picurka. Én is a kimaradt mensi után már 1-2 nappal pozitiv teszttel rohantam a dokihoz, másnap megvolt a labortól is a pozitív lelet, de a gratuláció után csak a következő hétre hívott vissza uh-ra a fent elmített okokra hivatkozva. Örökkévalóságnak tűnt! De most van egy 7 éves, szuper kisfiam.

Nyugi! Vigyázz magadra, kerüld az extrém fizikai megterheléseket, egyél könnyű, vitaminban és rostban gazdag ételeket! Gratulálok a babához!

2009. szept. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!