Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek volt (vagy van) nagyobb...

Akinek volt (vagy van) nagyobb miómája, milyen gyógymódokat próbált már ki, vagy milyen műtéti eljárást választott, ami sikeres volt? Minden tapasztalatot ezzel kapcsolatban szívesen vennék!

Figyelt kérdés
2013. ápr. 25. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem javasolták a műtétet, de nem vágtam bele. Szedem az ergam cseppeket mensi alatt. 7 éve derült ki, nagyon erősen véreztem. 3 év azért kemény volt, de most már jobb. A vérzés erőssége csökkent viszont elhúzódóbbá vált / 7-8 nap , bár az utolsó négy napban csak kevés barna váladék ürül /
2013. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mekkora (volt) a miómád? Nekem tulajdonképpen nincsenek tüneteim, a menzeszem is jó, csupán a hasam dudorodik ki, mintha kismama lennék, és ez nagyon zavar. Az ergam cseppek, a tünetek mellett, a mióma méretét is csökkentették?
2013. ápr. 25. 15:49
 3/9 anonim ***** válasza:

A myoma mértét nem csökkenti az Ergam csepp. A méh izmot húzza össze, ezáltal csökkenti a vérzést / anyarozs alkaloidea /

Az alhasnál csak hatalmas myoma látszik, mivel a méh a kis medencében helyezkedik el a medence kimenetének a csontos gyűrűje alatt. Az, hogy az onnan felemelkedjen csecsemő fejnél nagyobb myomának kell lennie.

Nekem 6,5 x 5 cm-es van.

2013. ápr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát remélem azért nem csecsemőfej méretű a miómám, de biztos, hogy elég nagy. Másfél évvel ezelőtt volt kb. 10 cm, azóta nem tudom mekkora. Most szándékozom elmenni egy uh-ra. Van most ez az új mióma gyógyszer, az Esmya,hallottál már róla? Nekem egyébként jobb oldalon, a méh hátsó falából indul ki a mióma.
2013. ápr. 25. 21:44
 5/9 Grilka válasza:
Nekem egy 6,5*5,5 méretű volt, amit pár hónapja műttettem meg. Előtte 6 évvel diagnosztizálták. A műtét előtt pásztortáska teát ittam, ami jelentősen megkönnyítette az életemet, mert erős vérzés csillapító. Csak ajánlani tudom. Hasi műtétem volt, minden rendben zajlott. Egy hónap elteltével már nem voltak fájdalmaim sem. A Richter gyógyszerét többnyire műtét előtt javasolják. Inkább csökkenti a méretet, mint eltünteti a daganatot. Ha jól emlékszem havi 50.000 Ft az ára és 3 havi a kúra.
2013. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekem panaszom nincs, csupán annyi, hogy kidomborodik a hasam, ami esztétikai problémát okoz csak. Most voltam uh-on, a miómám mérete csökkent, a méhem mérete nagyobb lett, ezt nem értem. Te igen? Egyébként a műtéteknek is vannak későbbi szövődményei, kockázatai, sok orvos csak a legvégső esetben ajánlja. Ezt érdemes itt elolvasni: [link]

Egyébként az orvosok java része, anyagi érdekeltség miatt is javasolja inkább a műtétet, de vannak lelekiismeretesebb orvosok is. Egyébként az Esmyát már támogatja a TB, most már csak 5000 Ft. havonta. Eltüntetni persze semmiképpen nem fogja, csak esetleg, akinek egész kicsi van, de már az is nagy eredmény, ha csökkenti a méretét. Engem nem zavar, ha ott van, csak legalább annyira húzza össze, hogy ne domborodjon ki a hasam.

2013. máj. 29. 14:51
 7/9 Grilka válasza:
5000 Ft? Az remek. Én több orvosnál voltam konzultáción. Végül a saját orvosom műtött. Magánrendelésre járok hozzá,de állami kórházban dolgozik, ott volt az operáció. Adtam neki pénzt a végén persze, de mondjuk így is ötödébe került nekem a magán klinikához mérten. Minden műtét kockázat és jól meg is kell gondolni. Nekem a későbbi gyerekvállalás miatt szükséges volt.
2013. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Kérdező, szerintem hasonló cipőben járhatunk. Nekem tegnap merült fel a mióma gyanúja, azt mondta az orvos, hogy akkora a méhem, mintha 20 hetes terhes lennék (terhesség kizárva). Majd megyek ultrahangra, valószínűleg mióma. És nekem is van egy kis pocim, ez meglehetősen zavar, de eddig azt hittem, hogy csak oda hízom (egyébként vékony testalkatú vagyok, csak a hasam dudorodik ki kicsit, mint neked, Kérdező). Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, de félek, hogy ez elég nagy miómát jelenthet.


Ja, és nem szültem még, mostanában nem aktuális, de majd idővel nyilván szeretnék. Akkor lehet, hogy nem is fognak semmit sem csinálni nekem? Panaszom egyáltalán nincs, eddig sem volt semmi, nem is gondoltam volna, hogy ilyen bajom van.


29/N

2014. máj. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. 30 mm-es miómám van. És nem amiatt van megnagyobbodva a hasam, hanem egy 14 * 11 * 10 centis ciszta miatt!
2014. máj. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!