Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valakinek vastagbél rákja...

Ha valakinek vastagbél rákja van (nem diagnoztizált) és fájdalmas a székelés emiatt, alternatív módon el tudja mulasztani a fájdalmat és normalizálni tudja a székletet?

Figyelt kérdés

Kicsit érthetőbben. Szülés óta gyakran van székrekedésem, előfordult, hogy olyan nehezen jött a produktum, hogy véres is volt. (én ezt hámsérülésnek gondoltam, gondolom)

Sok rostot eszem azóta, aszalt szilva, zabpehely reggelire stb és a tünetek elmúltak. Normálisan tudok menni wc-re, nem fáj, nem véres. Viszont ha abbahagyom a rostgazdag táplálkozást akkor megint székrekedésem lesz.

Nemrégen apukámnál diagnosztizáltak vastagbél rákot és ezt összefüggésbe hoztam a saját tapasztalatommal.

Szóval ha nincs tünetem mert rostban gazdagon táplálkozom, attól még van esély vastagbél rákra?


2013. ápr. 30. 16:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem amiatt fáj a székelés, mert vastagbélrákod van, hanem székrekedés miatt lehet egy végbélrepedésed, vagy aranyered, nézesd meg orvossal.

Székrekedés ellen jó a sok mozgás, sok folyadék, gyümölcsök, főzelékek, natur joghurt, stb. Esélye mindannyiunknak van ettől függetlenül.

2013. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!