Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most komolyan, mi bajom...

Most komolyan, mi bajom lehet? Miért nem akar elmúlni a menstruációm?!

Figyelt kérdés

Egyszerűen elegem van, teljesen ki vagyok borulva, mindjárt bőgök kb..két hete tart már megint, és már többször volt ilyen (3x biztosan..). Olyankor elmegyek orvoshoz, az megvizsgál, hümmög, felír valami gyógyszert, beszedem és elmúlik..de ezek csak átmeneti megoldások és ezt én is tudom. Nemsokára el fogok menni hormonvizsgálatra, de attól is nagyon félek, mert nem akarom, hogy mindenféle hormonokkal tömjenek.. : S Most mit csináljak, mit gondoljak, mitől lehet ez? Ne haragudjatok, hogy ilyen össze-vissza fogalmazok, de tényleg megvisel ez az egész, nagyon kiakasztó..

21/N



2013. máj. 6. 00:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű a szexuális életed?
2013. máj. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer 2 hónapig szivárgott a vér. Előtte hagytam el az akkori pasimat, aki nem becsült meg igazán. Szóval nálam lelki eredetű volt.

Többször is előfordult amúgy, nekem a fejenállás, és a gyertya valamint a napozás segített néha.


A véreredményed rendben van? Mert lehet ez véralvadással kapcsolatos is, meg méhen kívüli terhesség is, de ha tudod, hogy "női baj", akkor próbáld meg a lelki dolgaidat rendbe hozni magadban, akár szerelem ügyben, akár önelfogadás, akár rossz érzések ügyében.

2013. máj. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nemrég szakítottam a barátommal, kb. egy hete volt utoljára szex vele..amúgy a kapcsolatunk alatt rendszeresen szexeltünk. Úgy terveztem, hogy ezt a nyarat kikapcsolódással töltöm, ismerkedek, stb., de így mégis hogy?! Komolyan, mintha a szervezetem direkt ki akarna velem babrálni..
2013. máj. 6. 00:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Értem... leírok egy esetet.

Egy huszonéves szűz lány azzal a panasszal ment el egy csomó nőgyógyászhoz, hogy 2 hétig vagy néha még hosszabb ideig tart a menstruációja. Az orvosok nem tudták, mi a baja, elvégeztek egy csomó tesztet, hormonális vizsgálatot, minden rendben volt vele hormonálisan, szervileg. Aztán javasolták neki, hogy keressen fel egy pszichológust. A pszichológusnál kiderült, hogy mindig csak akkor tart 2-3 hétig a menstruációja, mikor éppen arra készül, hogy elveszítse a szüzességét a barátjával. Kiderült, hogy annyira fél a szüzességének elvesztésétől, hogy ezért a szervezete önkéntelenül is védekezik a dolog ellen. Végigvittek egy terápiát és utána a lány menstruációja beállt a normálisra.

Neked mióta tartanak ilyen sokáig a ciklusok? Nem lehet bizonyos esemény hatására?

2013. máj. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Először kb. három éve jött elő ez a probléma, akkor ismerkedtem meg a (most már volt) barátommal, minden szép és jó volt..akkoriban volt esedékes köztünk az első együttlét (nem voltam már szűz), amit emiatt természetesen el kellett halasztani. Később, a kapcsolatunk alatt is előjött vagy kétszer ez a probléma nálam, de az átlagos időszakokban, tehát nem tudnám semmilyen kiemelkedően rossz vagy jó eseményhez kapcsolni.

Azért szakítottam a barátommal, mert untam a dolgot, a kapcsolatot majdhogynem én vittem végig a hátamon (hiába szeretett nagyon és szeret még most is a srác), nem éreztem magam kellőképpen nőnek és rájöttem, hogy fiatal vagyok még a befásuláshoz. Ez az utolsó nyaram, amit az országban töltök, és szeretném kihasználni, ha értitek mire gondolok..szeretnék önfeledten szórakozni, fesztiválozni, és igen, megadni a lehetőséget, ha úgy adódik, nem zárkóznék el a kalandoktól sem.

Egyébként én is egyből lelki eredetű okokra gondoltam..tudni kell, hogy anyám mindig fiút szeretett volna, a nővéremet és engem is annak várt. Bár külsőre nem látszik rajtam, mert szeretek adni magamra, elég fiús nő vagyok jellemre, férfiak a legjobb barátaim (sőt, szinte csak férfi barátaim vannak, mert a nők mindig irigykednek meg hisztiznek), független, önálló személyiségnek tartom magam. Őszintén szólva sokszor érzem azt, hogy bárcsak férfinek születtem volna, mert akkor kb. bármit el tudnék érni az életben (tisztességtelen eszközök nélkül). Az már csak hab a tortán, hogy pár éve fekete szőrszálak jelentek meg az államon..néha már kínomban azon röhögök, hogy egy metamorfózison megyek keresztül, minek során férfi válik belőlem. : DDD

Még valami: Nem tudom, lehet-e köze ezekhez (bár biztosan, hiszen minden mindennel összefügg), de szintetikus drogokat is fogyasztok, bár az utóbbi egy-két hónapban ezt a szokásomat jelentősen visszaszorítottam.

2013. máj. 6. 11:47
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyáltalán milyen a ciklusod? Egyébként rendszeres szokott lenni? Hány napos a ciklusod? Hány napos a menzeszed akkor, mikor éppen nem ilyen, mint a mostani?

Mennyire vérzel? Csak pecsétel, vagy rendesen vérzel?

Hogy zajlik? Először volt erős, normális vérzés, és utána gyengült csak nem állt el?

Vagy folyamatosan ugyanolyan erősségben vérzik?

Vagy hosszabb ideig pecsételt csak, és utána megjött rendesen?

2013. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Voltál-e már nőgyógyászati vizsgálaton? Ott mondtak-e vmit? Volt-e UH, azon leírtak-e vmi rendellenességet (pl. myomát)?
2013. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A ciklusom normális szokott lenni, 28-30 napos. Kb. 5 napig tart a vérzés, az első egy-két napon erősebb, utána meg már alig van valami.

Ez a két hetes dolog elkezdődött, mint egy átlagos menstruáció, majd az 5 nap elteltével szinte el is múlt, egy pár napig csak barnás folyás volt, aztán gyengén újrakezdődött, két-három napja pedig megint erősebb.

Persze, hogy voltam nőgyógyásznál..kis túlzással a fél orvosi kamara turkált már bennem könyékig. Tegnap is elmentem az SZTK-ba, ahol az orvos megvizsgált (jelzem sosem fájt még a vizsgálat, de ez egy mészárlás volt), megállapította, hogy közepes mennyiségű vérzést lát (hm, erre rá nem jöttem volna), majd kérdezősködött a védekezési szokásaimról, és hogy ment-e a hasam. Mondtam, hogy kb. 3 napja ment egy kicsit, de nálam ez a tejtermékektől van, és különben is már két hete vérzek, tehát nem értem az összefüggést, de erre nem érkezett válasz. Felírt egy Ergam nevű cseppet, ami érszűkítő hatású a betegtájékoztató szerint (ráadásul erős dohányosoknak nem ajánlják, én pedig az vagyok), amitől elvileg egy héten belül el kell múlnia. Napi 3x20 cseppet kell meginnom, tegnap ittam kétszer, meg ma egyszer belőle, de még semmi változás.

(Elnézést, ha kicsit nyersen fogalmaztam itt-ott, de eléggé feldúlt ez a tegnapi eset..Hiába én voltam az első, várni kellett rá két órát, és utána úgy kezel, mint valami szellemi sérült leprást, holott örülhetne, hogy a többi 'pácienssel' ellentétben fehér vagyok, tiszta, és a modoromra sem lehet panasz. Na jó, ez már tényleg nem jön ide, csak jó volt kiírni magamból.)

2013. máj. 7. 15:59
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát szerintem sok év alatt 3 ilyen alkalom nem vészes. Esetleg UH-t érdemes lenne csinálni, hátha myomád van, az okozhat vérzésproblémákat.

Az Ergam meg nem 2 nap alatt fog hatni, nekem is szednem kellett egyszer. Sőt, az elején még erősítheti is a vérzést, de kb. 5 nap alatt elmulasztja.

2013. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
..Mint már mondtam, rengeteg orvosnál voltam már, tehát ultrahangot is csináltak, nem is egyszer. Szervileg teljesen egészséges vagyok.
2013. máj. 7. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!