Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nincsnek valami praktikák erre?

Nincsnek valami praktikák erre?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, november óta menstruálok. Azóta kb 2x jött meg normálisan. A legutóbbi február végén volt. Most ugye május van, tehát harmadik hónapja nincs meg. Kicsit aggódom is ezért, nincs valami házi praktika, amitől beállhat rendszeresre? Nem gyógyszer, hanem valami étel, vagy ilyesmi.

2013. máj. 10. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen felesleges aggódni. Ilyenkor csak 6 hónapos kimaradás esetén kell aggódni és orvoshoz menni, addig nem.
2013. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Két év alatt kéne beállnia, addig az is normális, ha egy évig sincs meg. Erre nincs praktika, fejlődik a szervezeted, hagyd, hogy a saját tempójában haladjon. És legfőképp, élvezd ki, hogy nem kell betétre költened a pénzt, no meg fájdalomcsillapítóra, görcsoldóra...
2013. máj. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én nekem eddig egy percnyi görcsöm nem volt, viszont betétből nagyon sok van... Anya biztosra ment
2013. máj. 10. 23:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam, mert én ma pl félig meghaltam, annyira görcsöltem, el is ájultam. Közben elhasználtam egy csomag betétet. Ezért mondom, hogy élvezd ki, amíg nem jön meg. Lehet szerencsés alkat vagy, és soha nem lesz ilyen gondod, akkor a nőiességed jelképeként is értékelheted a menstruációt, de annyi előnye van a hiányának, hogy nem kell félned, átázol-e. Igazán előnyös a nyáron, tesin.
2013. máj. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Augusztusig nyugodtan várhatsz, mert serdülőkorban akár fél év is lehet 2 menstruáció között. Ha augusztusban sem jön meg a menstruációd, akkor szólj Anyukádnak és menjetek orvoshoz.
2013. máj. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmni gond sincs ezzel egyáltalán!

Teljesen normális a te korodban, mert majd 17 éves korodra kellene kb beállnia rendszeresre. Addig ki is maradhatnak hónapok is. Van akinek 8 hónap maradt ki, viszont utána rendszeres lett.

2013. máj. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj. majd 16-17 éves korodra rendszeres lesz.
2013. máj. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagy kő esett le a szívemről :)
2013. máj. 11. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!