Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonvizsgálatra az 5. vagy...

Hormonvizsgálatra az 5. vagy a 8. napon menjek? Van itt nőgyógyász esetleg?

Figyelt kérdés
Hormonvizsgálatot kértem a nőgyógyászomtól,aki azt mondta,hogy onnantól,hogy megjön, a 7. napon kell elmenni először vérvételre. Ha ez hétvégére esik,inkább előtte menjek a 6. napon,mint utána. Az a problémám,hogy pont vasárnap lesz a 7. nap,így előtte csak az 5. napon,pénteken tudnék elmenni. Lesz így eredménye a vizsgálatnak? Mikor menjek inkább,az 5. napon,vagy a 8. napon? Volt már valaki ilyen helyzetben? Esetleg van itt nőgyógyász?
2013. máj. 11. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért kell ilyenkor a vizsgálatra menni,mert kb. a 7. napig kapunk egy alap hormonszintet,utána már emelkednek a szintek. Ez a follikuláris szakasz, körülbelül a 7. napig (normál 28 napos ciklus esetén): a prolaktin, az ösztrogén, az LH, az FSH és a progeszteron szint is alacsony. Inkább az 5. napon menjél el.
2013. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapból nem értem, hogy miért 7. napra küldött, mikor alapból 5. napon szoktak hormonsort nézni.
2013. máj. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, doki azt mondta amelyik nap közelebb van! Ha szombatra esik pénteken menjek, ha vasárnapra akkor hétfőn.
2013. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sem értem a 7. napot! +-3.napi vérvételed szokott lenni! Méh aztán 21. napi vagy ha hosszabb a ciklus késöbb! még az 5. nap is sok! Meddőségin endokrinológián, mindenhol 3. napi vérvétel az első!
2013. máj. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem a ciklus 3. napján küldött el a doki.
2013. máj. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!