Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez az LH és Ösztradiol szint...

Ez az LH és Ösztradiol szint mennyire tér el a normálistól?

Figyelt kérdés

Ciklus 3. napján az LH szintem 1,31 mU/l (referenciatartomány: 2,12-10,89)

Ösztradiol: <73 pmol/L

(referencia: 99,1-447,9)


Ezek azért nem számítanak kórosan eltérőnek, nem?

Mivel nem használtak csillagokat, így nem tudom, hogy ezek hány csillagot kapnának, gondolom egyet.



2013. máj. 12. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahogy látod mindkét érték jóval a referencia tartomány alatt van!
2013. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És ezek az eltérések mire utalhatnak? PCOS lehet?

Az endokrinológusom egyik feltevése a tüneteim alapján a hypothireosis volt, de az értékek alapján nem ez a bajom (habár korábban a normálisnál jelentősen nagyobb volt a TSH-m, nem értem, gyógyszer nélkül hogyan normalizálódhatott ennyire...). A másik feltevése inzulinrezisztencia volt, a terheléses vizsgálat azonban csak pár nap múlva lesz. Annak viszont lehet köetkezménye a PCOS-s, ezek az eltérések utalhatnak arra?

2013. máj. 12. 17:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként az FSH szintem normál határokon belül van, de nem hozza az LH-val az 1:1 arányt, 7x-ese annak.
2013. máj. 12. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!