Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztalatok érdekelnének a...

Tapasztalatok érdekelnének a Nuvaring hüvelygyűrűvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Gondoltam kipróbálom mert a tabit elfelejtem bevenni. Volt valami mellékhatás? Fejfájás az első hónapokban? És pl. strandolás alkalmával mi van? A végén kiveszitek megmosni?
2013. máj. 18. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból nagyon jó, hogy havonta csak egy dátumot kell megjegyezned amikor ki kell venni (aztán persze rászámolni egy hetet).

Állítólag egészségügyi szempontból jobb mint a tabletta, de mivel újabb módszer, ezért még mondanak mindenfélét.


Én 3 hónapja használom.

Mellékhatások sajnos voltak és vannak, persze nem mindenkinek. Nálam fejfájás talán csak az első héten pici, de alhasi fájdalom elég intenzíven. Hányinger émelygés, nagy étvágy, és alhasi puffadás, növekedés (hormonváltozástól az alhas megnőhet), néha végtagzsibbadás.

Többen hitték azt hogy terhes vagyok, persze a tesztek (mivel úgy is érzem magam, csináltam egy párat) negatívak lettek. Én úgy döntöttem nem kezdem el a következő 3 hónapot, mert nálam túl intenzívek a mellékhatások.

Ami viszont nagyon tetszett, hogy elég egyszerű a használata. nem kell vele foglalkozni, kicsit sem érzem, még a barátom sem. Semmiben sem akadályoz, mert valahogy odasimul a hüvelyfalra.

Talán tévhiteid vannak annyiban a használatával, hogy nem kell megmosni. Havonta új gyűrűt kell felrakni, az előzőt el kell dobni. Strandolni is lehet vele, műanyagszerű anyaga van.

2013. máj. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem az irtózatos fejfájás a tabitól volt, azért hagytam abba. Ezenkívül elfelejtettem bevenni, meg összevissza véreztem tőle. Ezért gondoltam erre a gyűrűre hátha ez jobb. Péntek óta van fent, eddig nem vettem észre semmit. Tegnap strandon voltunk de én utána inkább kivettem és megmostam.
2013. máj. 28. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
én imádom! már 9 hónapja használom, és le nem cserélném! Nem befolyásolja hányás, hasmenés (aminekem jól jött, mert elég gyors az emésztésem :/) nem bántja a májad, kicsi hormontartalom, nekem az elején fájt kicsit a fejem, de aztán totál elmúlt, viszont a fehér folyásom erősebb lett :/ eleinte kicsit zavaró volt, de mostmár ezt is megszoktam. Amúgy nem híztam, nem fogytam, nem fájt a hasam, teljesen jó cucc :) csak nagyon drága -.-
2013. jún. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Eddig nekem is teljesen jó. A tabitól ilyenkor már görcsölt a fejem napokig. 10napja használom még csak de nem vettem észre semmit. Meg azt hittem majd mindig nézegetni fogom, hogy megvan-e még de nem. Nem is foglalkozok vele. A telón beállítottam a naptárba, hogy jelezzen ha ki kell szednem annyira nem veszem észre, hogy van.
2013. jún. 3. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!