Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mell tele van mirigyekkel,...

A mell tele van mirigyekkel, csomókkal. De akkor honnan tudom, gogy melyik a daganat vagy rákos megbetegedés. Annak milyen a tapintása?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj el nőgyógyászhoz. Vizsgálja meg ő, és legalább megnyugszol. Nekem az enyém mondta, hogy nők 70%-a nem tudja magát megvizsgálni rendesen, szóval ő javasolja, hogy saját megnyugatás céljából 2-3 havonta menjenek dokihoz. Én anno mindig paráztam, hogy most éreztem-e valamit, vagy nem. Szörnyű volt. Most már, amilyen sűrűn tudok elmegyek. Nem kerül semmibe.
2009. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A rákos csomónak egész más a tapintása. Nekünk középsuliban tartott a sulivédőnő erről egy órát, hogy hogyan kell vizsgálni és hozott maketteket (szilikoncicik), amikben ki kellett tapintanunk a kisebb-nagyobb rákos csomókat. Nagyon érdekes volt. Soha nem felejtem el, milyen érzés rákos csomót tapintani, de igazából ezt teljes mértékben leírni nem nagyon lehet. Masszív, tömött tapintatú, erősen körülhatárolt és nem lehet elmozdítani. Úgyhogy szerintem egyből feltűnik, mert különbözik a mell mirigyeinek tapintásától.

22/L

2009. okt. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!