Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Strandos helyre megyunk...

Strandos helyre megyunk kirandulni osztallyal, nagy esely van ra hogy akkor fog megjonni, de nem megy majd fel a tampon. mit tegyek?

Figyelt kérdés

még nem menstrualok. de nagyon nagyo. nagy az esely ra, hogy akkor jon majd meg.

es ahhoz hogy be tudjak menni a vizbe, tampont kene hasznalnom.

Felek, hogy nem tudom majd feldugni.

Így meg nem tudok kiserletezni, gyakorlolni, mert meg nincs menstruaciom.

Még szuz vagyok, es nem jart ott bent...semmi. az ujjam se.

felek a fajdalomtol is.

mit tegyek?



2013. máj. 22. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
elkezdhetsz akkor barátkozni az alsó fertályod anatómiájával. mini tampont válassz azzal könnyebb dolgod lesz.
2013. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Bocipók ***** válasza:
100%

Vigyél tampont is, betétet is.

Ha nem megy fel a tampon, akkor ne menj vízbe (szárny nélküli betét + strandkendő kombóval el lehet lenni a parton). Esélyes, hogy aznap nem egyedül fogsz küzdeni a problémával, szóval no para.

2013. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
hány éves vagy? Ha még nem menstruálsz, miből gondolod hogy pont akkor fog megjönni?
2013. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

honnan veszed hogy meg fog jönni? "nagyon nagy az esélye". miből gondolod? persze a természet irónikus és sok lánynak jön meg táborban először,de nem törvényszerű hogy neked is akkor fog.

képzeld,én is szűz vagyok és felmegy a tampon. nem kell gyakorolni annyit,mint amire te gondolsz. egyszeri alkalomnál megkeresed a neked kényelmes pózt,ellazulsz,majd különböző szögekben próbálod felhelyezni és majd eldöntöd,melyiknél nem érzed hogy bent van vagy nem fáj.

viszont van egy rossz hírem. száraz hüvelybe nem próbálhatod a tampont,mert az fájhat,kisebesedhet a hüvelyed. csak akkor próbálhatod ki,ha már megjött vagy ha sok a folyásod(tényleg sok),de akkor nem tamponnal kell,mert ahogy már írtam,tampon próbálgatás csak menzesz alatt ajánlott. ha még nincs,akkor először "járhatóbbá" kell tenned a hüvelyt. szóval azt is csinálhatod,hogy egy nem használt maximum közepes vastagságú, már nem használt szövegkiemelőt (persze jól megmosott!) próbálsz felhelyezni,kb 5 centiig. ha nem jó,ne erőltesd. amíg nem menstruálsz,a folyásod nem termelődik olyan szabályosan mintha már meglenne,nem olyan állagra sem(vagyis még nem olyan,mint egy "természetes síkosító"). egyszóval nem olyan nedves a hüvelyed,mintha lenne ciklusod.

remélem érted :)

2013. máj. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1. ok.

2. jo. koszi. :)

3. 13 vagyok. mert megvannak az elojelei...stb. mind1.


4.koszi.:) persze, ertem. :)

2013. máj. 22. 16:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom magam vagyok e így ezzel, de nekem az első menstruációm igazán kevés vérzéssel járt és 3 napnál nem is tartott tovább. Sztem nem ment volna fel a tampon. Aztán meg nyilván nem csak egy napot lesztek ott, majd ha elmúlt, akkor strandolsz. Gondolom a Te korosztályod már tisztában van a női lét csodáival és senkinek nem lesz természetellenes, hogy pont megvan. És azt, hogy tényleg ott és akkor jöjjön meg, lehetetlen előre "kiszámolni" még ha vannak is jelek. Lehet, hogy már holnap megjön.
2013. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
koszi:)
2013. máj. 25. 22:20
 8/13 anonim ***** válasza:
én is így voltam vele tavaly,ahogy te kérdező,hogy "majd táborban megjön". elég hülye voltam :) szerencsémre pont fél év múlva jött,nem a táborban.
2013. máj. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
már voltatok?
2013. máj. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem. majd megirom, mi volt.
2013. máj. 27. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!