Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valahogy nemlehet a vérzés...

Valahogy nemlehet a vérzés mennyiségét csökkenteni?

Figyelt kérdés

nagyon megvan mindíg és a suliban van h duplaórám van(2 óra szünet nélkül)szóval ilyenkor nemtudok cserélni és mivel állandóan ülök a betét nemtudja felszívni rendesen szóval mindíg átázok:S

ja am mielőtt vki javasolná már próbáltam a tampont is(de csak a minit mivel még szűzvagyok)és azis max 1 óráig bírja:S

nincs vmi módszer amivel csökkenteni lehet a vérzést?

15/L


2009. okt. 4. 09:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%
Van erre csepp, de ezt csak doki írhatja fel. Nekem is ez volt a gondom, írt fel doki és azóta jobb. DE gondolom orvoshoz nem akarsz menni... Házimódszerrel nem lehet. Szokták tanácsolni, hogy igyál keveset, de az nem függ össze a vérzéssel, max. csak szédelegni fogsz.
2009. okt. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
42%
én hallottam már olyat h a menstruáció során ha sok C vitamint fogyaszt valaki akkor valamivel kevesebb a vérzés szerintem próbáld meg hátha segít de ha mégse akkor csak a doki tud rá gyógyszertírni:S
2009. okt. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%

citromlevet szoktak javasolni, de ha az sem akkor orvos.

mellesleg a tampon nem függ a szüzességtől, én mindig normált használtam...

2009. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%

Fogamzásgátló tabletta, ha megoldható akkor ajánlom.

Nem csak azért van, hogy ne legyen gyereked, hanem sokan azért szedik, hogy kevesebbet vérezzenek, vagy kitolják a vérzésüket. (pl. sportolók)


Vagy, ha nem, akkor tampon és betét, vagy ha meg tudod tenni, akkor nagyobb tampon és betét. Persze ilyenkor akkor öltözz olyan ruhába, amin nem látszik, hogyha átázol, és vihetsz magaddal pót bugyit, nadrágot, ha elfér a táskádban.

2009. okt. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
15 évesen hormonokat és fogamzásgátlót, csak azért hogy kevesebbet vérezzen? De jó ötlet...
2009. okt. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

akkor gondolom marad a citromlé:S

még jó hogy szeretem a savanyúdolgokat:D

és abból szerintetek kb mennyit igyak egy nap és hányszor?

most h olvastam a válaszokat megittam 1dl-t:S

2009. okt. 4. 09:48
 7/20 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nem normális, ha valaki 1,5 óra alatt teljesen átázik. Azért próbáld meg az éjszakai szárnyas betétet, annak nagyon nagy felszívó képessége. A tampont meg felejts el!!! Nagyon sok gondot okozhat, ha nem tudod mindig teljesen tiszta kézzel felhelyezni. Nem akarlak riogatni, de feltétlenül meg kell, hogy vizsgáljon egy alapos orvos, akinek őszintén és részletesen elmondasz mindent. Ne félj az orvostól! Kérdezd meg az osztálytársaidtól, barátnőidtől, de leginkább édesanyádtól, hogy ismer-e egy jó nőgyógyászt. Ne nyugodj bele, hogy ilyen erős a mensid, ezen feltétlenül lehet javítani, nem kell egy életen át ettől szenvedni.
2009. okt. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
A citromlére hallottam már hogy előbbre lehet vele hozni a mensit, illetve pár napot késleltetni, és hogy csökkenti a vérzés mennyiségét és azt is, hogy több lesz tőle. Oszd be az infókat magadnak:)))) Napi egy dl citrmolé mellett legalább C-vitaminhiányod nem lesz, de a vérzésed nem fog tőle változni, babona az egész. Ha valakinek mégis működik, akkor véletlen.
2009. okt. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
Menj el orvoshoz, ő tud tanácsot, ha kell gyógyszert is adni, nekem is vizsgálat után írt fel erre cseppet, ami tényleg segített, de az receptköteles.
2009. okt. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%

íilyenkor sok folyadékot kell inni,és fütödj/zuhanyozz langyos vízbe!Én ilyenkor néha engedem a hasam alá a hideg vizet is,és sokat iszok!Kevesebb van nekem is tőle!


Pásztortáska teát is ihatsz?attól is kevesebb lesz.Sajnos én ezt nem bírom meginni.Gyógynövényboltokban,és gyógyszertárban lehet kapni.

2009. okt. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!