Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bal petefészek eltávolítása...

Bal petefészek eltávolítása után a hormonkezelés kötelező?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, endometriózis (és ebből következően ciszta) miatt eltávolították a bal petefészkemet. Kötelező a hormonkezelés? Ha igen, injekcióval vagy fogamzásgátlóval?

2013. máj. 25. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy petefészek eltávolítása miatt még nem kell hormonkezelés, hiszen a másik működik.

Neked azért kel majd hormonkezelés, hogy az endometriózist visszaszorítsák. Vszínűleg tablettát kapsz rá, de majd az orvos megmondja, hogy neked mi a legjobb.

2013. máj. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Azért adnak hormonkezelést, mert egy terhesség közeli állapotot idéznek elő mesterségesen, ez elöli a még meglévő endos sejteket. én félévig kaptam egy injekciót. utána szépen vissza is állt a menzesz. Nekem a jobb fészkemet kapták ki. Így lettem egyfészű :) És most már egy gyönyörű 16 hónapos pasi mamája.
2013. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kicsit félek a hormonkezeléstől, mert nekem az egyik ismerősöm azt mondta, olyan tünetei lesznek, mint egy klimaxoló nőnek. Hőhullámok, stb..
2013. máj. 25. 20:38
 4/7 anonim válasza:
Igen, ez volt nekem is, de nem gáz, pár nap az egész. Jól néztem ki:bent ültünk az irodában, kint mínuszok, én ujjatlan pólóban ültem, hirtelen feltéptem az ablakot, és kidugtam a fejem. Pár perc az egész, utána jókat nevettünk. Ne éld meg tragédiaként!
2013. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor nyárra jól kifogtam :) Abban reménykedek hogy megúszom egyszerű fogamzásgátlóval.
2013. máj. 25. 21:18
 6/7 anonim válasza:
Na, ehhez a részéhez nem értek. Azt tudom, hogy nekem ajánlotta a doki, én meg belementem. Nem hormontablettát szedtem, mert attól előjönnek a tünetek (zsírosodás, szőr). Ezért jobb volt az injekció, kisebb a hormontartalma.
2013. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hű hát.. akkor inkább megvárom azt a 2 hetet, mire visszamegyek szövettanra.. Kíváncsi vagyok.
2013. máj. 26. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!