Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valaki rendszeresen jár...

Ha valaki rendszeresen jár rákszűrésre, és felsértik a méhnyakat, lehet attól méhnyakrákja? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, rákszűrésre szeretnék menni. Olvasgattam itt a témában kérdéseket és nagyon megijedtem! Valaki ilyen kérdést tett itt fel: "Nőgyógyászati rákszűrés után normális lehet a vérzés?" és ezt a választ kapta: "Hát ez az....

Gondoltatok már arra, hogy vajon milyen összefüggés lehet a méhnyak rendszeres megsértése és a rák között?..

Erről nyilván nem fognak beszélni...."


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__36540..


Tényleg lehet valaki magától a vizsgálatoktól rákos? Köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 29. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Ha rendszeresen elvágom az ujjam, vagy szedem a szemöldököm, azzal is "sérülést" okozok a bőröm felszínén. De biztos nem ettől lehetnék rákos. Rákszűrésre alap esetben évente kell menni. Kb. annyira sértik meg a méhszájat, mintha egy fésűt 3-4X meghúznál a kézfejeden. Csak mivel ott más hámok vannak, mint a külső bőrtakarón, vérzékenyebb. Nyugodtan menj el!
2013. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, ha mondjuk naponta mennél rákszűrésre még el is lehetne képzelni h nem tud begyógyulni a helye és elrákosodik, de jobb esetben évente megy az ember. Én 3 havonta járok már 2 éve, mert magas kockázatú hpv-t találtak nálam. Az eredeti kérdés pedig kicsit túl van reagálva: nekem mindig szól a dokim rákszűrésnél h egy icipicit vérezni fogok, ne aggódjak, csak miatta van. Szépen járj rákszűrésre, nem attól lesz bajod, hanem attól ha nem jársz. 29/L
2013. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség és a vérzéssel sem jár minden esetben, én évente járok, eddig még sohasem véreztem!
2013. máj. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jézusom bmeg, ekkora baromságot már rég hallottam.

Mi a francért csinálnának rákszűrést, ha azzal okoznának rákot?

Nyilván voltak arra utaló vizsgálatok, hogy mekkora előnyt jelent a rendszeres szűrés.

2013. máj. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kérdés lényege az, hogy a nagyon gyakori rákszűrés tud-e akkora sebet ejteni, ami nem tud begyógyulni és így elrákosodhat. És ha ez elképzelhető, akkor milyen gyakoriság mellett alakulhatna ez ki.
2013. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy minden ami sebet okoz, az hajlamosít a rákra, de a kozkázat még mindig sokkal kisebb, mint az idéjében felfedezett rendellenesség.

Nyilván nem kell havonta rékszűrésre menni, mert az már komolyabb tényező lenne.

2013. máj. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden sérülés káros a szervezetnek, de nem osszemérhető a szűrés kihagyása miatti kockázattal.
2013. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!