Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Úgy döntöttem, hogy négy év...

Úgy döntöttem, hogy négy év után abbahagyom a fogamzásgátlót. Milyen következményei lehetnek ennek?

Figyelt kérdés
Négy éve szedem a Yasminelle-t és most úgy döntöttem, hogy abbahagyom mert több szól ellene, mint mellette. A barátnőm azt mondta, hogy ő pattanásos lett, mikor abbahagyta a saját gyógyszerét, de fórumokon olyat is olvastam, hogy valakinek hullani kezdett a haja. Mennyire jellemzőek ezek a tünetek?
2013. máj. 29. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Változó, teljesen egyéni.

Vki szedi 10 évig, aztán abbahagyja, és az égvilágon semmi baja nem lesz, és azonnal teherbe esik.

3 bnőmnek pl. nem lett semmi baja, csak a szedés alatti problémák múltak el.

De egy ismerősömnek ömlött a tej a melléből, és rendetlenkedett a ciklusa az abbahagyás után.

De nem lehet azért tovább szedni, hogy az abbahagyás miatt ne legyen bajod:D

2013. máj. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aki egészséges,annál nem jönnek elő ilyen és más tünetek sem. Más a helyzet,ha eleve pattanásokra,egyebekre hajlamos valaki. Ha a szedése előtt nem volt semmi gondod,ezután sem valószínű,h lesz.
2013. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség, hogy aki nem hajlamos rá, nem lesz baja. Soha életemben nem voltam pattanásos, abbahagyás után teli lettem...a ciklusom most kezd beállni úgy, hogy 1,5 éve hagytam abba
2013. máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pár hónapig előforduló pattanásos bőr nagyon gyakori (kozmetikus vagyok) Ez kb 3-4 hónap. De sokaknak nem az arcon jelennek meg hanem pl háton. Én is igy voltam. a hátam sosem volt amugy pattanásos, de a gógyszer abbahgyaása után (kétszer hagytam abba) mindendig pattanásos volt a hátam kb 2-3 hónapig.

A menzeszed hogy vissza álljon max 3-4 hónap lehet. Ha tövábbra sem jön meg vagy nem pontos akkor fel kell keresni orvost. Van akinek nem állnak visssza maguktóla hormonok és kell egy kis rásegités.

2013. máj. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség! Megint abból indultok ki,h néhány embernek van problémája utána.Igen,van,de a többségnek NINCS.Azoknak van,akik(hogy mondjam?)érzékenyebben reagálnak a hormon változásokra.Kedves kérdező,előre nem lehet tudni,h veled mi lesz. Ezt majd,akkor tudod meg,ha abbahagyod. De soha ne másokból indulj ki!
2013. máj. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is, meg környezetemben mindenkinek baja lett abbahagyás után. Én jelenleg endokrinológushoz járok emiatt, és rengeteg hasonló lány van ott.
2013. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a gond,h nem az abbahagyás,hanem az elkezdés okozta igazából a bajt.
2013. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!