Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetnek súlyos mellékhatásai/...

Lehetnek súlyos mellékhatásai/következményei ha évekig fogamzásgátlót szedek? Eddig még sosem szedtem de lehet el fogom kezdeni. Csak kicsit félek.. Kinek mi a tapasztalata ezen a téren?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én kb. 2 évig szedtem. Persze,elméletileg az a "hozzáállás" , hogy ez nem okozhat gondot; már nagyon kevés benne a hormon, hogy "bezavarja" a hormonháztartást, megbízható és... sorolhatnám. De mint minden szintetikus dolognak, ennek is vannak hátrányai! a legtöbb nődoki figyelmeztet, hogy úgy 3-4 év után jó egy kis szünetet tartani, mert okozhat galibákat. (pl. ciszta kialakulása , ha abbahagyod a szedését menstruációs zavarokat okozhat stb. ) Emellett tényleg védelmet ad, és "beszabályozza" a ciklust.

Tehát nem teszel vele rosszat, ha használod, de a "pihentetésre" érdemes figyelni!

2009. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia. A mai gyógyszerek már nem olyanok, mint pl. 20 évvel ezelőtt. Nem kell tartanod komolyabb mellékhatástól. A régiektől sokan híztak, én nem szedtem fel 1 dkg-ot sem! Mikor 5 év szedés után kérdeztem a dokit, hogy kell-e szüneteltetni, mert anyukámnak annak idején kellett. Mosolyogva azt mondta, hogy semmi szükség rá. Féltem tőle, hogy nem lehet majd babám, ha túl sokáig szedem, de az orvos megnyugtatott, ha nem jön össze, az nem a gyógyszerszedés következménye lesz. Szerintem nagyon jó megoldás a gyógyszer, csak az elején mindenképp kérj vérvételt, mert van olyan akinek a májánál okozhat problémákat. Meg én veszélyesnek tartom még, ha valaki dohányzik. Az érszűkület esélyeit növeli, illetve trombózisveszély. Az orvos megfelelő felvilágosítást fog adni! Minden jót!:)
2009. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 3 éve hagytam abba, 5 évig szedtem, volt benne megszakítás is. Aztán volt egy vesekövem (nem a fogamzásgátló miatt) és akkor megnézték a májamat, vesémet, és mondta a doki, hogy bizony nagyon meglátszik a fogamzásgátló a májamon. Pedig alacsony hormontartalmút szedtem.

Nem mindenki szervezete bírja ugyanúgy, a doki meg tudja mondani, hogy neked melyik lenne a legjobb.

2009. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én 11 évig szedtem a triodenát.Az orvosom azt mondta,hogy nem kell szüneteltetni,mert ezek már nem olyan hormontartalmúak,mint régen.Én féltem abbahagyni,mert nekem előtte pokoli volt a menses a fájdalmakkal,hányással meg minden.De lekopogom,hogy még idáig csak 1x volt hogy rosszul voltam.Tavaly szept.ben hagytam abba,mert babát szeretnénk.De én hagytam 7 hónapot tisztulásra,de a doki azt mondta,hogy nem kell az sem.most van az 1.hó,hogy mérem a hőmet,remélem sikerrel...
2009. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az orvosok szeretnek csak a pozitív hatásairól beszélni.

A negatívat valahogy elfelejtik. Mosatnában szokás lett a tabletta. Nem ésszerű alapokon nyugszik, ha felírják, hanem mert szokás = praktikus, stb.

Csak utána, mi vár a nőre, azt nem mondja senki...

Én 8 hónapig szedtem, ráadásul gyengét, Yasminelle-t. Az abbahagyás után 10 hónapig nem mensiztem!! Babát szerettünk volna... Gondolhatod, milyen nőnek éreztem magam. Minden orvostól csak azt a választ kaptam (3-nál jártam), hogy vannak nők, akiknek így reagál a szervezetük az abbahagyásra. Éppen csak azt nem mondták, hogy vannak nők, akik a fogi után "alvó" petefészkekkel és agyalapi miriggyel közlekednek, gyakorlatilag meddők!

Egy homeopátiás bogyóra rátaláltam, és sikerült 11 hónap után egy 21 napos barnázós, nem piros mensit produkálnom végre. A köv. hónapban sikerült a baba.

9 hetesen elvetéltem.

Kiderült, hogy a pajzsmirigyem alulműködik. Hogy azt mi okozta? Antitestek keletkeztek az immunrendszeremben, mivel a fogi abbahagyása hormonális megterhelés a szervezetnek, így reagált! Ugyanez előfordulhat szülés után, ott is hirtelen hormonleesés van. A lényeg, hogy emiatt begyulladt a pajzsmirigyem, saját maga ellen termel anyagot, és felemészti önmagát. Egész életemben pótló gyógyszert szedhetek rá, és minden autoimmun betegségre hajlamos lettem így . (cukorbetegség, chron-betegség, és több krónikus betegség)

Amíg nem állítják be az értéket jóra, ami 1-2 évet is igénybe vehet, addig nem eshetek teherbe, mert újra elvetélnék.

Jah, és 12 kiló feljött, mióta alulműködik a p.mirigyem, és ezt csak jó értékkel tudom majd leadni.

Ez az én példám. Van, aki így jár. Tény, hogy kevesebben, de ilyen igenis van, és jogot van, hogy tudd.

Felelősségteljes döntést! A félelmed nem alaptalan.

2009. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!