Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mindenhol mást olvasok. Mi az...

Mindenhol mást olvasok. Mi az igazság?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és még mindig nem jött meg. Utána néztem, hogy ez hány éves kortól probléma, de mindenhol mást írnak. Van aki azt mondja hogy 14 évesen ha nem jött meg akkor ki kell vizsgáltatni, van ahol 15-öt írnak, van ahol 16-ot és olyan is ahol 17-18-at. Most akkor mi az igazság? Ha elmegyek kivizsgáltatni, akkor miből áll a vizsgálat?
2013. máj. 29. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
16 alatt nem gond. 16 éves korodig nem kell vizsgálat. Ha majd kell akkor ha még szűz vagy hasi uh lesz csak valószinüleg és elküldenek hormon vérvételre.
2013. máj. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem ennyi idősen a védőnő azt mondta, 18 éves korig még bármikor belefér, utána érdemes orvoshoz fordulni.
2013. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok,hogy az én egyik lány ismerősömnek is 16 évesen hozta meg először a nőgyógyász.
2013. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Utolsó válaszoló: Ez mit akar jelenteni? Hormonkezelést kapott vagy hogyan kell érteni?
2013. máj. 29. 20:52
 5/14 anonim ***** válasza:

16 éves korig kellene megjönni. De van akinél alkatilag később is megjöhet, pláne ha esetleg anyukádnál vagy valamelyik nagymamádnál is később jött meg. Ha nőnek a melleid és a megfelelő helyen kialakult már a szőrösödés akkor ennyi, hogy későn érő tipus vagy. Egyébként hasi UH-ra a háziorvosod is adhat beutalót, amikor is célzottan rákérdez a petefészkekre. Így meg tudják nézni, hogy korodnak megfelelő nagyságúak-e. Előtte ne egyél olyat, amitől gázosodsz, mert akkor nem láthatóak, valamint telt hólyaggal kel bemenni a vizsgálatra. Szóval előtte 1 órával már ne pisilj és igyál sok vizet.

A meghozás az azt jelenti, hogy olyan hormon tablettát kapsz, ami peteérést provokál a petefészkekben.

2013. máj. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16. Ha semmi nemi fejlődés nem látszik rajtad (nem dudorodik ki a mellbimbód se, nem szőrösödsz sehol), akkor el lehet menni azért hamarabb is. De ha egyébként látszódik a fejlődés, akkor 16 éves korodig nem kell.
2013. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Már 2,5-3 éve nő a mellem (bár még mindig nem nagy) A szőrösödés is olyan 2,5 éve indult be, valamint 2-2,5 éve van fehérfolyásom, és néha már annyi hogy átázik a nadrágom is. Azért izgulok mert olyan mintha ugyan ott tartanák évek óta a fejlődésben.
2013. máj. 29. 21:18
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor nincs gond, mert mindezek a testedben hormonhatásra jöttek már eddig is létre. Biztos, hogy nemsokára meg fog jönni :)

/ 5-ös vagyok/

2013. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. máj. 29. 21:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha egy lány 16 éves koráig nem menstruál, akkor érdemes kivizsgálni, hogy nincs-e valami gond a háttérben.
2013. máj. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!