Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha PCOS gyanús vagyok, nőgyógy...

Ha PCOS gyanús vagyok, nőgyógyászhoz vagy endokrinológushoz menjek?

Figyelt kérdés

Még csak 1x voltam nőgyógyásznál, 15 évesen, nagyon erős vérzés miatt.


Most 20 éves vagyok.


2013. jún. 2. 21:22
 1/8 anonim válasza:
Endokrinológushoz szerintem... Kérhetsz tanácsot a nőgyógyásztól is, de ez inkább az endokrinológushoz tartozik.
2013. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor ideje egy nőgyógyászati vizsgálatnak. Ultrahangon meg tudja nézni, hogy vannak-e policysták. Az én dokim értett hozzá, így nem is jártam soha endokrinológusnál.
2013. jún. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyászhoz is el kell menni, hogy csináljon UH-t (meg akár ő is beutalhat a hormonvizsgálatokra és a terheléses cukorvizsgálatra).

De a leletek értékelése és a kezelés inkább endokrinológusra tartozik.

A nődokik 90% nem tudja megfelelően kezelni, csak ad rá fogamzásgátlót, ami nem old meg semmit. Ritka az olyan nőgyógyász, aki tudja kezelni.

2013. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mondanom kell a nőgyógyásznak, hogy félek, hogy PCOS-em van? Vagy majd ő magától elvégzi az ultrahangot és ad beutalókat?

2013. jún. 2. 22:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ha elmondod a panaszaid, és értelmes az orvos, akkor kellene lennie annyi eszének, hogy elküld vizsgálatokra.

De akár mondhatod is, hogy szeretnél UH-t.

2013. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2013. jún. 2. 22:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindkettőt javaslom. Az endodokik részletesebb vérvételt javasolnak és azt máshogy is értékelik, a nődokid meg látja uh-n a cisztákat, ha vannak.


Kezelés pedig (akármit is javasolnak) ez a megfelelő:

[link]


2 évem ment el nem megfelelő kezelésre, fog.gátlóra, norcolutra, stb. A műtét meg semmire sem megoldás. Légy határozott és legalább két dokit keress fel!

2013. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!
2013. jún. 10. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!