Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Diane bevont tabletta helyett...

Diane bevont tabletta helyett milyen más fogamzásgátlót kaphatok? (lent)

Figyelt kérdés
betegségre kaptam ezt a gyógyszert, pcos vagyok, viszont hallottam hogy sok országban betiltották. van valakinek ilyen betegsége? és szedett Dianét és ha leváltotta mire? egyáltalán le lehet?
2013. jún. 2. 21:59
 1/7 A kérdező kommentje:
szóval le lehet váltani másikra? vagy pont hogy a betegségemre kaptam és csak ez jó rá?
2013. jún. 2. 22:00
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kritizálni akarlak, de esetleg írd le a betegségedet is, talán úgy jobban tudnak segíteni...

Vagy ha más nincs, kérdezd meg az orvosodat, orvos nélkül amúgy sem tudnád leváltani.

2013. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, valahogy átugrottam a lényeget... :S

Az első mondatot hagyd figyelmen kívül. :)

2013. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van másfajta gyógyszer is, ami antiandrogén hatású, és javítja a PCOS tüneteit (pl. Yasminelle, Yadine, Dienille), de a Diane rendelkezik a legerősebb ilyen hatással.


Viszont a PCOS kezelésére nem éppen a legmegfelelőbb dolog a fogamzásgátló szedése. Ugyanis az csak a tüneteket kezeli, a probléma gyökerét nem.

És ha a probléma alapját elhanyagolod, később súlyosabb következményei lehetnek a PCOS-nek (cukorbetegség pl.)


Célszerű lenne endokrinológust felkeresni, terheléses vércukrot csináltatni, ha magas az inzulinod, akkor arra gyógyszert "kérni", diétázni, mozogni, ha van túlsúlyod, akkor attól megszabadulni.

2013. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szedek még merckformin xr-t is
2013. jún. 3. 07:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja értem. És az nem rakott helyre?
2013. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem...és nem is fog, csak a mellékhatásokat szünteti meg. de nekem a fogamzásgátlóval van a bajom, nem ezzel
2013. jún. 3. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!