Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szódabikarbónás irrigálást...

Szódabikarbónás irrigálást próbáltátok már? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Arra gyanakszom, hogy túl van szaporodva a normál flórám és ez okoz panaszokat nálam. Rendszeresen járok dokihoz, de ő annyit tanácsolt utoljára, hogy igyak normaflore-t és diétázzak candida ellen. Ennyi.. hát ezek nem segítenek, ha pedig regeneráló kúpot teszek föl, csak sokkal rosszabb lesz a folyás és viszketni is kezd. Ezért gondoltam kipróbálom a lúgosító irrigálást, de azért félek, nehogy nagyobb bajt csináljak..

2013. jún. 4. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem próbáltam és ha minden áron irrigálni akarsz, akkor inkább tejsavas irrigálást csinálj.

És ha a helyreállító kúptól rosszabb és viszketsz, akkor az is lehet, hogy túlreakció lépett fel, nem bírod az ilyen készítményt. Tehát ez egy allergiás reakció.

Engem tavaly annyit kezeltek feleslegesen gombaölő szerrel, hogy teljesen kikészültem odalent és minden létező kúpra, tablettára, kapszulára, amit oda le kell helyezni, arra allergiás reakció lép fel. És ez már az elején is így volt, hogy viszketett, csípett, pedig nem fertőzéstől, hanem az allergiától, de amíg 1 hétig vártunk a tenyésztés eredményére, már ha csináltak, addig kezeltek gombára. Pedig nem volt gombám.

Így én nem használok semmit. Illetve menzesz alatt olyan tampont, amibe lactobacillus törzsek vannak. Illetve élőflórás joghurtot eszem minden nap.

Amúgy azok termelődnek maguktól is, csak nem olyan gyorsan.

2013. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Tejsavassal évek óta irrigálok, de van az az állapot, amikor a folyásom maróan savas és ilyenkor csak úgy érzem rosszabb lesz a tejsavastól, ezért gondoltam megpróbálni savas helyett lúgossal irrigálni. Tampont már évek óta nem használok, elvétve ha muszáj nyáron, de inkább akkor sem. Én is gondoltam arra, hogy allergia a reakcióm, igazából csak a protexin gynophillus-ra reagáltam így mostanában, mert az van otthon már egy ideje. A dokimhoz ha elmegyek csak hümmög a folyásom előtt, néha bakteriálisnak tűnik neki, néha gombásnak - nekem egyiknek sem.

2013. jún. 4. 12:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem a Gynophilustól legutóbb vérzésem lett. Mármint megpiszkálta a hüvelyem nyálkahártyáját, ami így kivérzett és utána sajnos lett is egy gombás fertőzésem.

Amúgy nem csak hümmögnie kéne az orvosodnak, hanem kenetet venni és akkor megbizonyosodna róla, hogy van-e kórokozó és kell-e kezelni.

Amúgy én amikor csak kapok a boltba, eredendően lúgos kémhatású ásványvizet iszom, mert amúgy gyomorsavas vagyok, így lehet hogy rád is az jó hatással lenne.

De ha neked is ennyire érzékeny a hüvelyed, illetve a többi rész, én nem irrigálnék a helyedben. Hanem egy ideig megpróbálnék semmit nem használni. Nekem az vált be egy jó időre.

Csak aztán lett egy nemi szervi herpeszem, ami miatt szerettem volna hüvelyflóra fenntartást csinálni és akkor kezdődött minden előröl.

2013. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A dokim eddig kiválóan szerepelt, szokott venni kenetet tenyésztésre, hümmögni csak az eredmény után hümmög, mivel negatívak. Már mindenféle tesztet elvégeztünk (STD teszt, HPV teszt), amik negatív eredménnyel jöttek meg. Volt méhszájsebem, fagyasztotta 2 éve, magas kockázatú hpv-m is volt, az is elmúlt, illetve annak idején nagyon jól kikezelt - szinte vitaminokkal - az évek óta tartó folyásból. Viszont most annyi a tanácsa, hogy ne aggódjak, ez nem fertőzés, magamban alakul ki az egyensúlyzavar, ezért gondoljam át az étkezéseimet, hanyagoljam a cukrot, fehér lisztet, élesztőt és ecetet, illetve várjak.
2013. jún. 4. 13:10
 5/13 A kérdező kommentje:
De az érdekes, hogy pont erre a protexin izére reagáltál te is rosszul, még pár szem van belőle, többet nem használom szerintem.
2013. jún. 4. 13:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki a lactacyd-ot, azt helyreállítja a flórát, gombára meg a Flóra Plust tudod használni, nekem az szokott beválni.
2013. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi, de nincs gombám és a lactacyd meg egy átlagos tejsavas szer. Ha irrigálni kell legjobb a gyógyszertári tejsavas oldat, nincs benne semmi fölösleges anyag.


A szódabikarbónás irrigálásra vagyok most kíváncsi..

2013. jún. 4. 14:08
 8/13 anonim ***** válasza:
Először mérj egy hüvely pH-t. 4,5 alatt kell lennie amennyiben fölötte van tejsavas dologgal kell irrigálnod. E-ként a tejsavasba tehetsz 8-10 csepp grape fruit olajat is van amikor jobban használ.
2013. jún. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A szódabikarbóna nem való oda, mert elrontja a normál hüvelyi ph-dat.
2013. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8-as, köszi! Mértem a múltkor és pont 4.5 jött ki, ezután kerestem rá a szódabikarbónás dologra. Esetleg nem tudod hol lehet ph tesztcsíkot venni? Dmben találtam eddig, de ott egy darab 700 forint volt, kicsit drága nézegetni a phm.


9-es, neked is köszi, de a folyásom minden csak nem normális, ellenben nincs gombám, bakteriális fertőzésem, hpvm már elmúlt és méhszájsebem is rendben van. És mégse jó valami..

2013. jún. 4. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!