Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfáztam! Milyen házi gyógymó...

Felfáztam! Milyen házi gyógymódok válnak be leggyorsabban? Vagy milyenek léteznek? 16/L

Figyelt kérdés

2013. jún. 17. 10:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Mért nem mész orvoshoz? Elég a háziorvoshoz elmenni, felír egy 800 forintos gyógyszert, 5 napig szeded, és zépen elmúlik. A kórokozókat otthon nem fogod megölni semmivel, vissza fog jönni, ha egyáltalán elmúlik valamivel. Leggyorsabb (elég kín a felfázás) és legalaposabb módja a takarításnak a gyógyszer. Ne várj meg másféle szövődményt inkább..
2013. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Házi dokihoz, ha elmész, akkor a magaddal vitt vizelet mintából megállapítja, hogy van-e olyan problémád amire antibiotikumot kellene szedned.

Nem kell meztelenkedned ne félj!

2013. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
És mit csinál a házidoki a vizelettel? Elszürcsöli és megmondja, van-e benne gyulladáskeltő baktérium??? Eddig még egy háziorvosi rendelőben sem láttam komplett laboratóriumot...
2013. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a szürcsölés részét rád hagyja.

De igaza van a válaszolónak, lakmusz, vagy egyébb papírcsíkkal meg tudja állapítani, hogy van e vírus benne és akkor valóban ad antibiotikumot.

2013. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Kedves 13-as!

A háziorvosi rendelőkben van olyan, amivel meg tudják vizsgálni a vizeletet. És látják, ha van benne genny vagy gyulladás.

Viszont akár tud is adni beutalót laborba és ott meg megcsinálják a tenyésztést. Mert hogy itthon senki nem tud magától beutalót írni, tehát már megéri elmenni az orvoshoz.

Inkább művelődj és utána válaszolgass hülyeségeket!

2013. jún. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A lakmusz nem mutatja ki a vírust, az ph érték mérésre való. Antibiotikum pedig nem vírusra van, hanem baktériumra. Vírusra egy antibiotikum sem jó. És még én vagyok műveletlen...


Maximum vizeletvizsgálati tesztcsíkkal tudja megnézni a háziorvos (ha van, és épp nem elfogyott vagy sosem volt, mert drága), ami talán kimutatja a cukrot meg a fehérjét, de tenyésztés nem végez, nyilván, ergo az antibiotikum fajtáját sem tudja helyesen megválasztani. A fehérje jelenléte a vizeletben utalhat gyulladásra, de a gyulladás okára nem. Bizonyára vannak jellegzetes baktériumtörzsek amik okozzák a húgyúti panaszokat, erre tud alapozni. Részemről eddig egyetlen egy háziorvosnál sem végeztek ilyen "vizeletvizsgálatot", hanem adtak beutalót laborra, vagy urológiára. A lényeg, hogy ne tanácsoljuk a kérdezőnek, hogy vigyen vizeletet a háziorvoshoz, mert körberöhögik és feleslegesen szenved vele. Nem tudom magam ostobának érezni, amíg ilyen tanácsokat osztogattok.

2013. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves "Vizeletszürcsölő",

ne ragadj le a lakmusznál, nem ez a lényeg, hanem az hogy bizony kimutatja a gennyet, stb, ami elég ahhoz, hogy akkor tudjon antibiotikumot adni, ha szükséges.

2013. jún. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Tőzegáfonya kapszula, rengeteg folyadék (akár 3L), kamillatea mehet szájon át is, nem csak ülőfürdőnek.
2013. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
csak előre szólok, iszol napi 4-6 l vizet, szeded az áfonyát egy darabig elmúlik, de pár hét múlva megint elő fog jönni. Antibiotikumot neki, azt meg csak a doki írja fel.
2013. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

kedves 79%-os

te sose tudod magad ostobának érezni, abban teljesen biztos vagyok!

2013. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!