Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni akkor, ha...

Mit lehet tenni akkor, ha aktus után 2 nappal minden alkalommal fertőzéses tüneteim jelentkeznek?

Figyelt kérdés
A páromnak nincs semmi fertőzése, valószínűleg a hüvelyi ph-t borítja fel az ondója. Babát szeretnénk hamarosan, ezért nem védekezünk.

2013. jún. 18. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nincs semmilyen fertőzése?
2013. jún. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csak ezért kérdeztem, mert sokszor egy férfin nem okoz semmilyen tünetet egy esetleges fertőzés, a nőben viszont igen. Menj el dokihoz és nézesd meg magad. a hüvelyflórájának helyre állításához vannak különböző készítmények, amik vény nélkül kaphatóak. Ezekről gyógyszertárban érdeklődj ( kúpok, tejsav), de mindenképpen legyen egy kivizsgálás is, nehogy kezeletlenül maradjon egy esetleges fertőzés.
2013. jún. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha fertőzéses tüneteid vannak, akkor el kell menni orvoshoz és ki kell deríteni, hogy nem-e valóban fertőzés okozza. És akkor célzott kezelés kell mind a kettőtöknek.
2013. jún. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Onnan gondolom, hogy nincs fertőzése, mert eddig csak velem volt szexuális kapcsolata, és eddig védekeztünk, a probléma azóta áll fenn, mióta nem.

Ph visszaállító hüvelykúpot vettem, de semmit nem használt sajnos. Ezért is gondoltam a ph problémára, de ha nem az, akkor elképzelésem sincs mi lehet. Már ezelőtt 1 hónappal voltam ezekkel a tünetekkel nőgyógyásznál, akkor hüvelygombára való hüvelykúpot írt fel. Az némileg segített, de szerintem nem teljesen. Fogalmam sincs mi lehet ez. Köszönöm a válaszokat, és ha még van valakinek ötlete, vagy tapasztalt már ilyet, szívesen fogadom. :)

2013. jún. 18. 11:09
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát, akkor szerintem meg is van a probléma nyitja.

Voltál orvosnál, aki elképzelhetőnek tartotta, hogy van egy fertőzésed és kaptál gyógyszert.

Mármost, ha a párod eközben nem volt kezelve, akkor a kezelés előtt, mikor fennállt a fertőzésed, te átadtad neki. És mivel ő nem lett kikezelve, ezért mikor újra együtt voltatok, ő visszaadta neked. És ezért nem múlhat.

Az meg, hogy a doki a hasára üt, hogy magának ilyen fertőzése van, az meg nem egy jó dolog. Tenyésztés kell, mert csak abból tudja meg a doki is egyértelműen, hogy milyen kórokozók vannak a hüvelyben.

Szóval menj el orvoshoz, csináljanak tenyésztést és annak a függvényében kezeljenek mind a kettőtöket!!!

2013. jún. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, visszamegyek hozzá, remélhetőleg ő is most ezzel fog előállni. Ha nem, és nem érzem azt, hogy tényleg tud és akar segíteni a problémámon, keresek másik orvost.

Egyébként a párom is lett kezelve, canesten krémmel kente ahol kellett. Nem hiszem, hogy ez így elég volt, minden jel ezt mutatja!

2013. jún. 18. 11:41
 7/13 anonim ***** válasza:
A tünetekről semmit sem írtál, milyen fertőzéses tüneteket tapasztalsz együttlétek után egyébként?
2013. jún. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
égő, csípő érzés szexuális együttlét után, pisiléskor is, kellemetlen szagú folyás és viezelet (nagyon fura erről interneten írni :D)
2013. jún. 18. 13:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Köszi, így már egyértelműbb :) Mindenképp menj vissza dokihoz, én még egy urológust is meglátogatnék esetleg, mert lehet hogy nem elegendő a hüvely kezelése. Vagy nem lettél jól kikezelve, vagy ez egy új fertőzés, de pláne ha babát akartok, akkor tetesd rendbe magad előtte. Semmiképp ne próbáljátok otthon - főleg - canestennel kezelgetni magatokat, a büdi folyás bakteriális fertőzésre jellemző inkább, főleg ha a pisid sincs rendben, szerintem erre egy vény nélküli canesten egyáltalán nem jó megoldás. Illetve ezek fertőzés tünetei, ha csak a ph borul fel az ondó miatt, akkor ennyire durva tüneteket nem kellene, hogy tapasztalj. Menj el dokihoz és kérj egy tenyésztést szerintem mindenképp! :)
2013. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

3-as és 5-ös vagyok.:)

Én sajnos rengeteget tudok az ilyen fertőzésekről, én is szenvedtem tőlük és sok mindent mondtak az orvosok és utána is néztem.

Szóval mindenképpen menj orvoshoz!

Mivel írod is, hogy a vizelettel is gond van.

Egy dolgot tudni kell, hogy nem csak gombás fertőzés létezik, hanem más kórokozó, pl. baktérium, trichomonas...is.

És mivel a nőknek rövid a húgycsőnyílásuk, így sokkal könnyebben fel tudnak jutni a kórokozók, és akár a hüvelyi fertőzéstől is a húgyutakba. És ezért nem célszerű, hogy ilyen tüneteknél, ha valaki csak kúpot kap és kenőcsöt, mivel az a húgyutakban lévő fertőzésekre nem hat.

Olyan gyógyszer kell, ami mindenhová eljut. És persze célzott. Vagyis vizelettenyésztés és hüvelyből vett kenettenyésztés is történik.

Egyébként a nőgyógyászaton is megcsinálják mind a kettőt, de a vizelet része valóban urológiai szakterület.

2013. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!