Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Máj.20án megjött rendesen a...

Máj.20án megjött rendesen a menszeszem aztán 4. én pecsételő vérzésem volt egy hétig most jun.22 e van 2 napot késik. Terhes vagyok?

Figyelt kérdés
a menstruáció előtti panaszokat sem észlelem,nem fájnak a melleim nem görcsöl a hasam.
2008. jún. 22. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül!


A leggyakoribb panaszok, melyek előfordulhatnak: émelygés, fejfájás, rossz közérzet vagy pecsételő vérzés a két menstruáció között. Ilyenkor rendszerint elég másik készítményre áttérni, hiszen különbség van a tabletták

között például a férfi és női nemi hormonok arányában.


Menstruáció előtti és utáni pecsételő vérzés: megelőzően akár 8-10 nappal vagy a menstruáció után több napig tartó kevés, barnás jellegű, pecsételő vérzés észlelhető.

Menstruáció előtti vérezgetés oka: korai ösztrogén vagy sárgatest hormon szint esés, elégtelen működésű sárgatest.

Menstruáció utáni pecsételés oka: elhúzódó lelökődés, elégtelen regeneráció, kis hányadban méhnyálkahártya gyulladás. Ha az egyensúly felborul előfordúlhat, hogy a következő ciklus előbb bekövetkezik, vagy késik.


Na persze egy terhességi tesztet nem árt végezni, illetve ami a legfontosabb (orvoshoz) fodulni.


Dr.Bóday László

2008. jún. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szóval ha a 2 menszesz között pecsételő vérzésem volt 5 napig akkor lehetséges hogy terhes vagyok?:(
2008. jún. 22. 10:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem! Kicsit félreértette az írásomat!


Azt kell mondanom, hogy pár nap késés nem jelent semmit, ha a két ciklus között pecsételő vérzés áll fent, mivel ilyenkor természetes. Viszont ha több napról beszlélünk Pl: 1 hét, akkor lehet terhesség, vagy valami betegségre utaló jel, éppen ezért érdemes elmenni kivizsgálásra.


A pecsételő vérzésnek más szempontból, van jelentősége, ahogy azt már fent említettem.


"Menstruáció utáni pecsételés oka: elhúzódó lelökődés, elégtelen regeneráció, kis hányadban méhnyálkahártya gyulladás. Ha az egyensúly felborul előfordúlhat, hogy a következő ciklus előbb bekövetkezik, vagy késik."


Hogy még érthetőbb legyek: A pecsételő vérzés általásoságban betegségre utaló jel, nem pedíg terhességre. A pecsételő vérzés mellett szokott előfordulni a következő ciklusnál késés, de nem minden esetben. Viszont a késés terhességre utaló jel, és itt jön az, hogy nem tudni önnél a pecsételő vérzés miatt van a késés, vagy terhesség miatt.


Ezért fordúljon minél előbb nőgyógyászához.


Dr.Bóday László

2008. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!