Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nődokihoz első menstruáció...

Nődokihoz első menstruáció megjötte után kell járni? (ha baj van, úgy értem)

Figyelt kérdés
Nefrológiára járok, nefrológia nem egyezik nődokival igaz..? Mert ott is ugye ilyesmivel foglalkoznak, mondjuk nem pont ezzel, de...

2013. jún. 26. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Ha baj van, akkor előtte is kell menni nődokihoz. Mármint ha nőgyógyászati baj van.
2013. jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Első vagyok. Nefrológia a vesével foglalkozik, a nőgyógyászat meg a női nemi szervek betegségeivel.
2013. jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A nefrológus az a vesével foglalkozik illetve a húgyhólyag betegségeivel is, a nőgyógyászati betegségek nem tartoznak rá.

Ha pl hüvelygyulladásod van , akkor a menzesz elmúltával kell menni igen.

Ha nincs semmi panaszod akkor az első menzesz megjövetele után nem kell menni.Később, ha élsz nemi életet akkor a javasolt a rákszűrésre járni , évente, két évente.

2013. jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha baj van, akkor nem kell megvárni az első menzeszt se. De fiatalabb lánynak, sőt, akár egy kisgyermeknek is lehet nőgyógyászati gondja.

Ha nincs panasz, akkor pedig 20 éves kortól, illetve a nemi élet kezdetétől illene eljárni szűrésre.

A nefrológia meg teljesen más. Az a vesével foglalkozik, a nőgyógyász meg a nemi szervekkel.

2013. jún. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha nincs semmi gond, akkor majd a nemi élet megkezdése után kb 1 évvel érdemes elmenni egy ellenőrzésre.
2013. jún. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Kérdező ki is írta, ha baj van, akkor mikor kell menni.


" (ha baj van, úgy értem)"

2013. jún. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha baj van akkor 5 éves korodban is akár.

Ha nincs, akkor a szexuális élet kezdete után kb. 1 évvel és ha szüz vagy akkor 24 éves korod körül ajánlott egy rákszűrést megejteni.

2013. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nincs semmi bajom ezzel (csak nefrológiás, de azt elmondták, hogy majd úgyis kinövöm), ilyen témában. Csak érdeklődtem. :)

2013. jún. 27. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!