Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tamponos kérdés! Válaszolnátok...

RandomgirlLOL kérdése:

Tamponos kérdés! Válaszolnátok? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ma kiszámoltam, és pont a nyári tábor idején fog megjönni (nekem fontos lenne elmenni, pláne fürödni a Balatonban, mert a mostani osztályommal ez a Balcsis dolog utolsó alkalom lenne). Anya engedi is a tamponhasználatot, de mindketten ódzkodunk tőle; ugye nem vesztem el a szüzességem? Nagyon fog fájni, amikor felteszem? Ha felteszem, tényleg fel kell nyúlnom, hogy kitapintsam a helyet, ahova rakom?

Nektek milyen tapasztalataitok voltak az első tamponhasználattal, milyen márkájút alkalmaztatok?

A válaszokat előre is köszönöm.

15/l


2013. jún. 29. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En mar 26 vagyok, de emlekszem nekem mindaddig fajt mig nem vesztettem el a szuzessegem. Sot talan meg utana is, es betet hasznaltam. Volt olyan otalytarsam aki mar 7.-be ugy nyomta fel maganak, mint aki legalabb lovakkal d*gna! Szoval lehet genetika is.
2013. jún. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szűzhártyától függ, hogy fel tudod e rakni. Nekem olyan szűzhártyám volt, hogy bárhogy próbálkoztam nem ment fel. Barátnőm meg szűzen tudod használni legnagyobb méretet. Szóval próbálkozni kell.
2013. jún. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát, köszi a válaszokat. :/

Igen, elvileg van egy kis rés a szűzhártyán - de nem mindenkinek. Ritka esetekben orvosnak kell egy kicsit bemetszeni, mert gondot okozhat menstruációnál is. Legalábbis ezt olvastam.

2013. jún. 29. 12:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha menstruálni tudsz, akkor van rés, hiszen kijön :) Csak nem mindenkinek olyan formájú, hogy fel tudja tenni a tampont.
2013. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Próbáld ki, van akinek megy szüzen, van akinek nem. Én utóbbi voltam. Irtóra fájt a próbálkozás is. Bár tény, hogy utána a szüzességem elvesztése is irtóra fájt. Valószínű nekem vastagabb lehetett a hártya az átlagnál.
2013. jún. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, 4. válaszoló, de nem is azt írtam, hogy senkinek nincs rés, csak egyeseknek nincs, na. xD :P

Csak kérlek, válaszoljatok a kérdésekre, amiket kiírtam.... xD

Azért köszi a válaszokat... :)

2013. jún. 29. 13:28
 7/11 anonim ***** válasza:

mindenkinek van rajta rés!! ez nem egy egybefüggő hártya, hiszen menstruálni mindenki tud.


én is szüzen kezdtem el használni, 15 évesen, mondjuk először super tampont vettem, és 3X próbáltam meg feltenni, de nem ment, csak félig, szóval abbahagytam.


utána megpróbáltam normállal, úgy hogy leguggoltam, szét tettem a lábamat egy kicsit, és nem egyenesen fel, hanem kicsit hátra de felfele toltam, lassan. És egyáltalán nem fájt, persze ha nincs meg annyira, akkor nem csúszik olyan könnyen, de fájni nem kéne hogy fájjon. Nem kell felnyúlnod előtte, bár amiatt hasznos lehet, hogy kitapasztald, hogy milyen irányba told majd a tampont.


Én naturellát használok csak, de volt, hogy a százforitos boltból vettem valamilyen márkátlant, nem rossz, de a naturella nekem ami a legjobban bevált, és még olcsóbb is, mint az o.b.


ja,és nem veszted el a szüzességed, a szűzhártya rugalmas. ha elsőre nem sikerül ne add fel, miután egyszer sikerülni fog, utána már mindig. és ne izgulj, lazulj el közben, mert csak úgy tudod feltenni.:)

2013. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

:))) Köszönöm utolsó válaszoló! Fura, mert azt olvastam, hogy van, hogy valaki ilyen kisebb problémával születik és orvosi beavatkozás kell... :S (Amúgy a KamaszPanasz.hu-n olvastam.)

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. júl. 1. 11:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Pedig létezik olyan, hogy valakinek nincs rajta rés, akkor doki vág rajta rést, hogy tudjon menstruálni!
2013. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha használsz akkor mindenképp ob-t használj szerintem, hiszen a csavart bordázata miatt kicsit könnyebben fel tudod helyezni. És nyugi nem, nem veszi el a szüzességed. ez teljesen egyénfüggő. előtte érdemes magad ujjazni kicsit(megkönnyítheti a dolgod)ha szoktál./én is szűz vagyok hozzáteszem/
2013. júl. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!