Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Epekő műtéten átesettek...

Epekő műtéten átesettek válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Hasi panaszaim miatt, Uh vizsgálaton voltam, ahol epeköveket találtak, és mielőbbi műtétet javasoltak.

Csak tájékozódás céljából szeretnék érdeklődni pár dologról, pl. én hízásra hajlamos vagyok, mostanára sikerült jelentős súlyt leadnom, a műtét után valóban meghízik az ember? Vagy ez is csak tévhit, ha figyelek az étkezésre mégha egy ideig nem is szabad intenzíven mozogni, megelőzhető?

Valamint, ha lesz műtét, addig ugyanúgy folytathatom a sportolást?

Műtét után megváltozik az életmód, vagy minden visszaáll(pl. étkezés, mozgás)?

Nagyon köszönöm!!!


2012. dec. 7. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos minden kérdésedre nem, de viszont a legutolsóra tudok válaszolni. Nem én estem át ilyen műtéten, hanem Apám. Az étkezése a műtétje után annyiban változott, hogy az orvosa azt javasolta, hogy nem ehet (vagy csak mértékkel!):

-túl zsírosat

-az őrölt fekete borsot totál el kell felednie

-fűszerezéssel csínyján bánni

-sok zöldséget, gyümölcsöt ajánlott fogyasztania.

Nagyjából ennyi. Ő ezeket mind-mind betartja. Remélem, tudtam segíteni.

Jobbulást kívánok!

:)

2012. dec. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. dec. 8. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!