Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kezdjem el szedni a...

Hogyan kezdjem el szedni a fogamzásgátló tablettát, ha jó ideje meg se jön rendesen a menstruációm?

Figyelt kérdés
Elmentem orvoshoz, általános vizsgálat után annyit mondott, hogy a gyógyszer a ciklusomat is helyrehozza majd. De mikor kezdjem el egyáltalán szedni, ha meg se jön...
2013. jún. 30. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Várj türelemmel. Ha megjön a menzeszed, azon a napon kezd el szedni.
2013. jún. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

NE SZEDD!

A gyógyszer nem hozza helyre a ciklusod! A gyógyszer mindenkinek a menstruációját elmulasztja és csak un. közti vérzést produkál. Azaz a bajt elfedi, de nem gyógyítja meg! És majd ha abbahagyod a gyógyszert, döbbensz rá, hogy nem történt semmi változás, esetleg még rosszabb lesz, mint volt és ha peched van még meddővé is tesz!


Csak pár esetleges mellékhatás: hízhatsz tőle, véred besűrűsödhet, de akár több hetes vérzést (nem menstruációs) is produkálhat. És akkor ott van a végén a lehetőség a meddőségre, ha már kellőképpen beavatkozott a szervezeted hormonháztartásába!


A Te döntésed, de nagyon gondold meg, mert visszafordíthatatlan problémát is okozhat!

2013. jún. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Kedves második válaszoló!


Nem tudom honnan vetted amiket írtál, tán magad is nőgyógyász vagy? Szedtem én is sokáig, meg a családomban, ismerőseim körében is sokan szedték az antibébit, mégsem lettek meddők. Nálam sem okozott egyéb nem kívánatos mellékhatást a fejfájáson kívül. Na ehhez mit szólsz? Azért mert te gyógyszerellenes vagy, még nem kéne a másik embert lebeszélni róla. Honnan tudhatod? Lehet, hogy a kérdező allergiás az óvszerre. Ezért lehet úgy döntött, hogy kipróbálja a gyógyszert.

2013. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Mindenféleképpen ki kell várni, míg megjön. Akkor kezdheted csak el a gyógyszert szedni. Lakótársamnak, miután abbahagyta a gyógyszert (2 hónap után úgy döntött, mégis szedni kéne) még várnia kellett sajnos az abbahagyástól számítva fél évet. De ő alapból is nagyon sokat küzdött a menstruációval.

Emellett a második válaszolótól kérdezném én: akkor az orvosok miért írnának fel fogamzásgátlót menstruáció szabályozására, ha nem használna? Amikor még tizedikes voltam 2 osztálytársamnak is szednie kellett, mert anélkül évente 3-4 alkalommal volt meg nekik. Így meg normálisan havonta megjött nekik, normális mennyiség. Tehát nem minden gyógyszer rossz.

Az tény, hogy nem mindegy ki mit szed, kinek mi a jó.

2013. jún. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
4-es. Azért írnak fel, mert elfedi a problémát és valóban "rendszeressé" válik, de nem a menstruáció válik azzá, az megszűnik, hanem a gyógyszer okozta vérzést hiszed rendszeres menstruációnak!
2013. jún. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
2-es válaszoló lehet idősebb, tapasztaltabb és nem biztos, hogy arra alapozta a válaszát, hogy milyen emlékei vannak a tizedikes lányokról. Nincs olyan, hogy jó antibébi vagy rossz. Mindegyik hormont tartalmaz és így azt az érzést adja, hogy minden rendben van, elvégre rendszeresen vérzel. Az a vérzés nem menstruáció, egyáltalán nem lesz rendben a hormonháztartásod tőle, épp hogy elfedi és igen, ha abbahagyod derül ki, hogy mi történt közben a saját hormonjaiddal. Igenis felelőtlen az az orvos, akinek semmi más megoldása nincs egy szabálytalan menzeszre antibébin kívül. Az én orvosom először megnézte a hormonszintem és miután mindent rendben talált és ennek ellenére se jött még meg keresett más megoldást. Kezelhetik antibébivel a szabálytalan menstruációt, de nem ártana előtte egy hormonvizsgálat, mert elég sok dolog okozhatja..
2013. jún. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Kár ennyire leugatni a második válaszolót, mert igaza van.


A fogamzásgátló tabletta nem szabályozza a vérzést. Egészen egyszerűen kikapcsolja az egész, rosszul működő ciklust, és meghatározott időközönként megvonásos vérzést okoz amiatt, hogy abban a 7 napos szünetben az illető nem szedi a tablettát.

Ha nem 21 naponta tartana 7 nap szünetet, hanem mondjuk 15 nap után, akkor hamarabb jönne meg. Ha meg nem hagy szünetet, akkor nm jön meg.

Ennek az egésznek semmi köze nincsen a saját ciklusához, a gyógyszer irányítja.


Ha abbahagyja, akkor újra a saját testének kell működnie, tehát ugyanúgy szar lesz a ciklusa, mint most. Sőt, sok esetben az egyébként is rosszul működő hormonháztartást még tovább rontja.


Vagy pl. ha esetleg PCOS-e van (ami persze nem biztos, de akár az is lehet, mivel manapság igen gyakori), és nem kezelik rendesen, akkor 2. típusú cukorbeteg is lehet belőle.


A fogamzásgátló tabletta egyszerűen elfedi a bajt. Olyan, mintha minden nap fájna a fejed, és az orvos azt mondaná, hogy szedjél rá fájdalomcsillapítót.


Ha később nem szeretné, hogy gyerekvállalás előtt meddőségi kezelésre is járnia kelljen, akkor célszerűbb lenne még most kezeltetni a problémát.

És nem nőgyógyásszal (mert sajnos a nőgyógyászok 90%-a nem ért a hormonproblémákhoz), hanem endokrinológussal.


És mielőtt vki nekem esik: nem, nem vagyok orvos. Még nem. Viszont orvostanhallgató igen, tehát tanultam "némi" nőgyógyászatot és farmakológiát is, ráadásul mivel magam is hasonló problémákkal küzdök, eléggé utánajártam már a dolgoknak.


Ha annyira akarja, felőlem szedje, csak ne higgye azt, hogy meg fog tőle gyógyulni. Mert nem fog.

2013. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Jah és: "Emellett a második válaszolótól kérdezném én: akkor az orvosok miért írnának fel fogamzásgátlót menstruáció szabályozására, ha nem használna?"


Tudod ezen már én is sokat gondolkodtam.

Több oka is lehet:

1. Tényleg azt hiszik, hogy ezzel jót tesznek, hiszen tulajdonképpen a vérzés hiánya a páciens gondja, így meg vérzik rendesen. Nah meg az emberek nagy része ugye él nemi életet, szóval így lerendeznek egyszerre két dolgot.

2. Baromira nincs kedvük/idejük azzal foglalkozni, hogy normálisan megoldják a problémát. Egy tabival szépen lerendezik a dolgot pár évre, aztán majd lehet kezelgetni a lányt akkor, ha gyereket akar. Vagy csak nem értenek hozzá.

3. A fogamzásgátlók felírásáért az orvosok szép összegeket kapnak.


Nah meg mondjuk semmi értelme rendbe tenni egy ilyen ciklust, ha az illető 3 hónap után kitalálja, hogy neki nem tetszik a gumi és tablettát akar. Mert ha vkinek ennyire labilis a hormonrendszere, és nagy nehezen helyrerakják, akkor utána a tabi jó eséllyel megint szétcseszi.


Kérdező:

A te dolgod, hogy mit csinálsz. Csak tudjál róla, hogy ha elkezded a tablettát, attól még nem gyógyulsz meg. Ha majd abbahagyod, ugyanúgy nem fogsz menstruálni, mint most.

Ha az alap gondot akarod megoldani, akkor vizsgáltasd ki magad endokrinológussal.

2013. jún. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!