Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Policisztás petefészek/PCOS-né...

Policisztás petefészek/PCOS-nél hízás?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja diagnosztizáltak PCOS-re. Már ki votlak teljesen alakulva a szőlőszerű ciszták, minden tünet ül, kivéve a teltkarcsúságot. Normális alakom van, de nagyon félek a hízástól, ugyanis olvastam a gyakori tüneteknél, hogy a PCOS-es nők általában dundik.


Az a kérdésem, hogyha nekem eddig nem jelentkezett a hízás, úgy hogy már legalább 4-5 hónapja van PCOS-em, akkor már nem is fog, ugye? Mert abba szerintem bele is halnék...



2013. júl. 2. 09:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én már láttam vékony PCOS-es lányt is,sajnos én nem a vékony társaságba tartozom...de a fogyás nem lehetetlen, ezt tanúsíthatom, de nagyon meg kell érte küzdeni...nekem más problémám is van, ami ezt akadályozza és fokozza...egészséges életmód és napi minimum 20 perces torna vagy futás karban tart :D
2013. júl. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem, de függetlenül az alkatodtól, tartanod kéne a PCOS-s diétát, mert az javítaná az állapotodat.
2013. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%

Én is érintett vagyok, már 3 éve diétázom.

A PCOS egy hormonális, zsír és szénhidrát anyagcsere zavar, inzulinrezisztenciát, cukorbetegséget megelőző állapot. Szóval a kezeléssel (diéta, mozgás, sz.e. gyógyszer) karbantartható és lassítható az anyagcsere romlás. Függetlenül attól, hogy vékony vagy, ugyanúgy szükséged van diétára (ami Nálad nem egyenlő a fogyókúrával!), mozgásra, mint az elhízással küzdő PCOS-seknek.És ezzel elkerülheted a szövődményeket és az elhízást.

2013. júl. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A PCOS-t ugyan az okozza mint az IR-t, cukorbetegséget, elhízást..


A túl sok gabonaevés, vélhetően a tejfogyasztásnak is rossz hatása van rá. Bármikor elhízhat egy PCO-s, hiszen a metabolikus szindróma összes tünete igaz lehet rájuk..

Ezért nem kell betegnek lenni, hanem mielőbb elhagyni a fenébe az ócska és olcsó gabonás, tejes, cukros kajákat és rendbe tenni a hormonrendszert.


Akupunktúra, jóga, speciális gyógytorna (pl. a Sárkánypalota nevű qigong) segít a hormonrendszer stabilizálásában de elsődleges a táplálkozás.


Nagyon el kell kerülni azt a táplálkozást amit a dietetikusunk ajánl (általánosítok!) mert ezzel örökké magunkénak mondhatjuk a betegséget.

2013. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 poiu ***** válasza:
Sajnos egyet kell értenem Harcművessel :-) A PCOS nők kb fele normál testsúlyú, de náluk is kimutatható általában szénhidrát anyagcsere zavar, és/vagy a petefészek túlérzékenysége inzulinra. El kellene hagyni minden gyors szénhidrátot (cukor + keményítő) és -meg fogsz lepődni - egy kis zsírt fogyasztani minden étkezésnél. A zsír csökkenti a kaja inzulin növelő hatását. Zsírnak jó egy fél avocado, olivaolaj - szóval nem kell disznózsírt lefetyelned, ha utálod.
2013. júl. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
Nekem pedig dietetikus segítségével sikerült javítani az állapotom! Ma már rendszeresen menstruálok, kitisztult a bőröm, nem hipózok, csökkent a tesztoszteron szinten és javultak a hormon értékeim is. És a szénhidrát alapvető a táplálkozásban, ugyanúgy, mint az egészséges, mint a cukorbetegek étrendjében. Napi 120 g szénhidrát a minimum mennyiség, ugyanis ezekre van szüksége az elsősorban glükózt felhasználó szerveknek pl. az agy.
2013. júl. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Az agynak termel glükózt a máj.


A 120g ch csak mítosz, én általában nem eszem annyit (most de, mert mézes diót eszem de hát ez egy pillanatnyi kényeztetés, nem éppen jó szokás).


Rengeteg ember eszik 20-40g szénhidrátot egy nap, ráadásul ezt is zöldségekből ->tehát fel nem szívódó rostok. Ennyit a minimum ch bevitelről.


IR miatt fokozatosan kell csökkenteni a mennyiséget, ez tény. De ha valaki meggyógyulni akar, nem csak javulni, akkor el kell felejtenie az óvodás szintű nyugati dietetikát és az igazi orvos- és táplálkozástudomány mezejére kell lépni.

2013. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Igen én is ezt mondom, hogy orvostudomány!! A napi szénhidrát 50-60%-a az energiabevitelnek normális esetben. Amiről Te beszélsz, hogy csak hús meg zöldség, azt jelenti, hogy nagyon magas a napi fehérje és zsír bevitel. Ami tök jó, ha az a cél, hogy tönkeremenjen a veséd vagy magas vérzsírjaid legyenek... stb.
2013. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Tönkremenjen a vese.. ugyan már. Mégis kinek megy tönkre a veséje?


A mindennap kenyeret evők (50-60% szénhidrát alapú táplálkozás) fele elhízott, cukorbetegek, tényleg vesebetegek, autoimmun és gyulladásos betegségeik vannak..


Akik elkezdenek sok zöldséget vagy sok húst, zsírt enni a sok szénhidrát helyett hónapokon BELÜL meggyógyulnak az addig gyógyíthatatlan bajaikból. Orvostudomány ez is, csak ez az eredményes oldal.


Természeti népek akik nem is ismerik a gabonatermesztést, képtelenek sok szénhidrátot enni, főleg nem gyorsan felszívódót (tehát 50% szénhidrátról az étrendjükben, cöh el se tudnak képzelni, nincs cukruk meg búzájuk, hogyan?) nem is ismerik a keringési betegségeket. Magas vérzsír (triglicerid, koleszterin) szint? ÉS? Egyre több orvos tudja hogy ez önmagában semmivel nem függ össze, ha nincs gyulladás nem rakódik le, ennyi. Tápanyag a sejteknek, oszt' csókolom.

2013. júl. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 poiu ***** válasza:
Ácsi! Persze, hogy kell a szénhidrát, a zöldség is az. A gyors szénhidrát nem jó.
2013. júl. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!