Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Policisztás petefészek/PCOS-né...

Policisztás petefészek/PCOS-nél hízás?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja diagnosztizáltak PCOS-re. Már ki votlak teljesen alakulva a szőlőszerű ciszták, minden tünet ül, kivéve a teltkarcsúságot. Normális alakom van, de nagyon félek a hízástól, ugyanis olvastam a gyakori tüneteknél, hogy a PCOS-es nők általában dundik.


Az a kérdésem, hogyha nekem eddig nem jelentkezett a hízás, úgy hogy már legalább 4-5 hónapja van PCOS-em, akkor már nem is fog, ugye? Mert abba szerintem bele is halnék...



2013. júl. 2. 09:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nekem 14 éves koromban derült ki a betegség, és sose voltam túlsúlyos, sőt sovány vagyok, pedig nem diétázok. L/20
2013. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Akkor ez bizonyos arányban érinti a betegeket, illetve mint az elhízás mindig (vagyis mint minden krónikus betegség) idővel romolhat, kialakulhat HA az életmód ezt lehetővé teszi.
2013. júl. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
igen vannak kifejezetten vékony PCOS betegek. én is az vagyok, engem például hízó kúrára tett a dietetikus :)
2013. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
A lényeg tényleg az, hogy megfelelő diétával és rendszeres mozgással megelőzhető vagy legalábbis lassíthatóak a szövődmények, mint az elhízás is
2013. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)


Hát, az alapján, amit írtatok, még az is lehet, hogy "alapesetben" én is elhízott lennék.


Gíerekkorom óta sportolok, tinikoromban versenysportoltam, mindig szénhidrát szegény diétán voltam, mert tartanom kellett a versenysúlyom. Az, hogy nem menstruáltam, sosem zavart, sok sportoló nem menstruál rendesen. Aztán most kiderült ez.


Már nem versenyzem, és van, hogy megengedek magamnak egy kis édességet, de alapjában már életem során megszoktam a "diétás életet", valamint hobbi szinten még mindig heti 3-4-szer űzöm a sportomat. Így akkor nem szabadna bajnak lennie a későbbiekben sem a testsúlyommal, ugye?


(Ja, még egy dolog. Fiatal vagyok, és mondom, normális alakú, elég izmos értelemszerűen. Viszont a combom narancsbőrös, jó csúnya. És indokolatlannak tartom, hiszen nálamnál dundibb nőknek sem szokott lenni. Lehet ez a PCOS miatt? Mert mondom, én nem tartom indokoltnak... :( És persze mondanom sem kell, hogy nagyon zavar. Valami tipp? - rengeteg vizet, gyógynövény teát iszom, ugye mozgok is - nem segít :( )

2013. júl. 4. 14:13
 16/20 anonim ***** válasza:

"még mindig heti 3-4-szer űzöm a sportomat. Így akkor nem szabadna bajnak lennie a későbbiekben sem a testsúlyommal, ugye? "


Á-á, ebbe ne legyél olyan biztos.


"Fiatal vagyok, és mondom, normális alakú, elég izmos értelemszerűen. Viszont a combom narancsbőrös,"


A sport nem gyógytorna, látszik hogy valamit megszenved a szervezeted: pcos, narancsbőr.


Túl sok búza, túl sok tejtermék? Valami nagyon nincs rendben. És ez magától nem éppen javulni szokott.

2013. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
kedves tápi. annyi helyen találkozom már a hozzászólásaiddal... és mind ugyan arról szól, ne egyél szénhidrátot meg tejterméket, függetlenül attól, hogy kinek milyen baja van. muszáj minden témát szétoffolnod? írd meg könyvben a véleményedet, akinek kell majd megveszi
2013. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nem eszem sem tejtermékeket sem pedig búzát, ugyanis laktóz és lisztérzékeny vagyok.


Barna rizst eszem az esetek döntő részében köretnek, de hát ember vagyok én is, van, hogy krumpli kerül az asztalra, azért azt is megeszem időnként. De nem sokat. Szóval nem, nem túl sok tejtermék és nem túl sok búzaliszt, sőt nulla. :)

2013. júl. 4. 15:20
 19/20 anonim ***** válasza:

Értem Kérdező. Ez érdekes, mert a narancsbőrnek általában ezek a táplálkozási okai. A nedvesítő élelmiszerek - de persze sajnos egyéb okai is vannak.


Válaszoló aki megszólított:

Nem értem pontosan a problémádat. Van egy ország, krónikus betegségektől szenved nagyjából mindenki. Ezek többnyire táplálkozás eredetűek. Elhízás, különböző gyulladások, cukorbetegség, pcos, rák ...

Én veszem a fáradságot, és néhány embernek adok egy kis útmutatást, egy irányt amerre mehetnek. Orvosoknak is szólsz hogy mit csinál, írjon egy könyvet majd elolvassa aki akarja?


Amiket írok, az kimarad az emberek kötelező képzéséből, pedig az egyik legfontosabb téma. Inkább segíts nekem.

2013. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Én nem éreztem támadónak, hasznosnak tartottam. :)


Ez is egy olyan téma szerintem, ami sokakat megoszt. Én pl. nem vagyok hajlandó hormoncuccokat szedni. Ezért engem támadnak sokan. Szóval én úgy gondolom, hogy meddő vita ilyen meggyőződésbeli témákról felesleges veszekedni.


Szerintem minden kedves válaszoló jóindulatú volt, és legjobb belátása szerint próbált segíteni. :)

2013. júl. 4. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!