Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fehérfolyásom eléggé "darabo...

A fehérfolyásom eléggé "darabos". Ez hüvelygomba lehet?

Figyelt kérdés

Nem viszket, de eléggé kellemetlen szagú lett odalent. Ez akkor hüvelygomba? Menjek el orvoshoz? Vagy mit csináljak?

Ez már a második alkalom. Menstruáció után 1hétre jött/jön ki. Nem értem, hogy hogyan. Nem volt semmi féle fiúval se kapcsolatom, akitől elkaphattam volna. Suliban sem megyek el wc-re pont ez miatt. És uszodába sem járok, vagy hasonló helyekre. Itthon is minden tiszta, szóval itthon sem kaphattam el. Ezt ilyen könnyen össze lehet szerezni? Csak gyógyszerrel lehet "eltávolítani"?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. okt. 15. 21:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami. Olvastam itt, hogy elvileg a menzesz "fertőtlenít", és nagy részben eltávolítja a gombát. És hogy nem igen használatos a tampon. Ez hülyeség??
2009. okt. 15. 22:00
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem is mindig így volt. fürödj nagyon gyakran, és vegyél canesten combit. ha nem használ, menj nőgyógyászhoz.
2009. okt. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ne kísérletezz, menj nődokihoz, aki ad rá szert. magától nem fog elmúlni soha, csak tünetmentes leszel időközönként. a menstruációtól sem fog megszűnni.
2009. okt. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Menjen orvoshoz, ha:

1. Ez az első gombafertőzés életében. Ilyenkor tisztázni kell, hogy nem egy komolyabb problémáról van szó, például húgyúti fertőzésről, vagy nemi úton terjedő betegségről.

2. Várandós. Az összes gyógyszer (a recept nélkül kapható készítmények is) alkalmazásához orvosi jóváhagyásra van szükség ilyen esetben a mellékhatások miatt.

3. Gyakran van gombafertőzése. Évente háromnál több megbetegedés esetén visszatérő hüvelyi candida fertőzésről van szó. (A visszatérő megbetegedés más krónikus állapotnak, például cukorbetegségnek is lehet a jele.)

Mivel a nők körülbelül 5 %-ánál alakul ki tartósan visszatérő fertőzött állapot, mely legalább hat hónapos gombaellenes kezelést igényelhet. Azonban a gombaellenes szerek használatának jócskán vannak mellékhatásai, ezért törekedni kell arra, hogy megelőzzük a betegség kiújulását, illetve küzdjünk a tünetek ellen.

1. Joghurt. A Lactobacillus acidophilus-törzseket tartalmazó joghurtok fogyasztása mellett csökken a betegség kiújulásának kockázata.

2. Acidophilus. A védő hatású bacilust tartalmazó készítmények fogyasztása is előnyös hatású lehet.

3. Megfelelő öltözködés. A szoros nadrágok mellőzése, és a pamut fehérnemű segít, hogy a bőr lélegezzen és hűvös maradjon. A gomba szereti a nedves, meleg környezetet – a jól szellőzés és a megfelelő száradás biztosítása tehát igen kedvező hatású.

4. Love Moon anionos itimbetét használata.

Krónikusan visszatérő vagy egyéb nemi úton terjedő fertőzés esetén a partner kivizsgálása és kezelése is szükséges lehet!

2009. okt. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!