Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba fogamzásgátló...

Hüvelygomba fogamzásgátló mellékhatásaként?

Figyelt kérdés
Történhet ilyen?3 hete kezdtem el szedni,kb egy hete "megveszek" a viszketéstöl.Pár napja vettem ilyen Canesten hüvelykúpot(1 tablettásat)Aznap teljesen jól elvoltam.Utánavaló nap éreztem hogy megint nincs valami rendben,pedig mégcsak nem is szeretkeztem a párommal,hogy esetleg az miatt lenne.Egyébként ő is kezelte magát velem egyidőben,tehát az is lehetetlen hogy miatta van.Tegnap szerettünk volna együtt lenni,de majdnem felvisítottam a fájdalomtól mikor berakta.Abba kellett hagynunk.Bocs hogy hosszú lett.Van ötletetek?Dokihoz nem tudok most elmenni,mert holnap jön meg.
2011. nov. 10. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
A kezdetek kezdetén nekem is jelentkezett minden hónapban. Úgy középtájt a 10. valahanyadik szem gyógyszer után tuti viszketni kezdtem.
2011. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és mit csináltál?abbahagytad?
2011. nov. 10. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Dehogyis.


Nőgyógyászom tanácsára visszavettem a tisztálkodásból.

2011. nov. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
? ezt hogy érted?
2011. nov. 10. 10:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos. A tabletta nem okoz hüvelygombát, de megváltoztatja a hüvelyflórát, így hajlamosít a hüvelygombára. Sok más dolog (tisztasági betét, illatos wc-papír, lemosók, törlőkendők stb.) szintén csak rontják a helyzetet. Tehetsz még egy próbát a tabival, de sajnos nagyon nagy esélyed van rá, hogy amíg abba nem hagyod, folyamatosan szenvedni fogsz.


Canesten:

Nem ismerem az 1 tablettás verziót. Rákerestem, és nem is találtam, lehet, hogy ez valami új cucc?

Minden esetre a 3 tablettásat úgy kell használni, hogy este felrakni. Ha az 1 kúpos is ilyen, akkor hogy lehetett "aznap"?

A párod mivel kezelte magát? Időben nem nagyon jön nekem össze, mert 7-10 napig kellett volna naponta 3-4 alkalommal Canesten krémmel kenegetnie magát, illetőleg neked is, kiegészítő kezelésként.

Nem írod, hogy ezt megtetted.


Menstruáció alatt a kúpot és a krémet is kifejezetten TILOS használni, mert nyitottabb a méhszáj.

Ha elmúlt a menstruációd (ha szerencséd van, a tabi miatt gyengébb és rövidebb lesz, mint eddig - tampont ne használj, de úgyse bírnád, mert fáj), fordulj orvoshoz.


Ilyen rövid időn belül még egy Canestent nem javasolnék, mert valószínűleg nem használna. (Az is lehet, hogy nem az a fajta gombád van, amire jó a Canesten).

Ha legközelebb előfordul, 3 tablettás Canesten Kombival próbálkozz, és használati utasítás szerint.

És ha tényleg visszatér a gomba, érdemes átgondolni a tablettaszedést.

2011. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a levél közepe tájékán (mikor anno jelentkezett a viszketés) mindig kissé erősebb a folyásom (ezt csak utólag tudom). Na én a napi intim mosakodós, szappanos, törlőkendős, tusfürdős tisztálkodással ezt alaposan lemostam magamról. Egyébként sem egészséges a dolog, szigorúan tilos ugyebár, de nálam soha nem jelentkeztek. Megoldotta másként a szervezetem. A gyógyszer szedésével viszont ugye borult minden. Már nem volt képes ezt kezelni.

Legalábbis nekem így magyarázta valahogy a doki.

Lehet, hogy nem is gomba, hanem puszta szárazság, ami iszonyat viszketéssel jár.

A menstruáció után mindig jó lett a dolog. Aztán hónap közepe tájékán megjelent ismét. Ami kitartott a következő menstruációig.

2011. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.A kúp neve Canesten Once kombi.Lehet hogy még nem ért el magyarországra.
2011. nov. 10. 10:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Mindegy mi lesz, hogyan alakulnak a dolgok, de amíg orvos azt nem mondja, hogy de márpedig ez gomba, addig nem kellene canestenezned magad.


Értsük már meg, hogy a viszketés nem egyenlő a gombával.

2011. nov. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!