Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba fogamzásgátlótól?...

Hüvelygomba fogamzásgátlótól? Vagy még milyen fertőzés lehet? Kinek milyen gyógymód jött be?

Figyelt kérdés

Két hete szedek Lindynette 20 fogamzásgátlót és ma este kicsit viszketett a hüvelyem, kicsit ég, de nem annyira kellemetlen, de ahogy megnéztem, van rajta 3-4 nagyon kicsi, apró bubocska. Nem fehér, hús színű, nincsen túrós folyásom sem.

Jövő hét csütörtökön tudok leghamarabb nőgyógyászhoz fordulni, addig várok, jobb lesz-e, vagy rosszabb. Addig mit használhatnék? Valami otthoni praktika ami bevált, vagy vény nélküli gyógyszer, ami nem csökkenti a fogamzásgátló hatását?


2009. okt. 16. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlótól???NA ilyet még nem is hallottam.

nekem a Canesten kombi jött be....

VAgy a kamillás fürdő.De sokaknak már a jó meleg fürdő is jó..na de azt nem értem hogy lehet:D

2009. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátlótól még nem hallottam, hogy bárki hüvelygombát szerzett volna. A gomba kezelésére házilag egyelőre a patikában kapható Canesten kombi lehet, vagy próbálkozhatsz kamillás ülőfürdővel is, az is gyulladáscsökkentő hatású. Mivel szerintem egyik sem antibiotikum, így bármelyiket nyugodtan használhatod.
2009. okt. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát, rá is van írva a tájékoztatóra a hüvelygomba lehetősége. És van ilyen, persze nem a tablettától kapom közvetlenül, hanem a tabletta megváltoztatja a hüvelyem savtermelését (azt hiszem), hogy sokkal fogékonyabb leszek a gomba elkapására. Köszönöm, kipróbálom ezeket, meg olvastam, hogy a kaukázusi kefír is segít, van, aki kefíres tampont helyezett fel, azt hiszem, ezt is megpróbálom. Csak ne legyen rosszabb.
2009. okt. 16. 23:14
 4/7 anonim ***** válasza:
A kefíres tampont tényleg hallottam én is....Azt is hog az tényleg jó.Csak hát fennáll a lehetősége hogy a hüvelyed nem úgy reagál rá.
2009. okt. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tényleg lehetséges, hogy a fogamzásgátlótól van.

egyébként a kefírt nem ajánlom. Nem azért mert ne lenne hatásos, csak nem biztos, hogy te úgy reagálsz rá, ahogy kéne.

Szerintem várd ki a doki véleményét, vagy vegyél canesten kombit.

2009. okt. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát a diagnózis nélkül használt Canestennél a kefires/yoghurtos tampon sokkal jobb. Mi az hogy nem úgy reagálsz rá? Arra nem reagálni kell, hanem újra betelepíti a tejsavbacikat és kiűzi a kórokozókat.
2009. okt. 18. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen,lehet hüvelygomba fogamzásgátlótól!

Orvoshoz kell menni,amennyiben:

1. Ez az első gombafertőzés életében. Ilyenkor tisztázni kell, hogy nem egy komolyabb problémáról van szó, például húgyúti fertőzésről, vagy nemi úton terjedő betegségről.

2. Várandós. Az összes gyógyszer (a recept nélkül kapható készítmények is) alkalmazásához orvosi jóváhagyásra van szükség ilyen esetben a mellékhatások miatt.

3. Gyakran van gombafertőzése. Évente háromnál több megbetegedés esetén visszatérő hüvelyi candida fertőzésről van szó. (A visszatérő megbetegedés más krónikus állapotnak, például cukorbetegségnek is lehet a jele.)

Mivel a nők körülbelül 5 %-ánál alakul ki tartósan visszatérő fertőzött állapot, mely legalább hat hónapos gombaellenes kezelést igényelhet. Azonban a gombaellenes szerek használatának jócskán vannak mellékhatásai, ezért törekedni kell arra, hogy megelőzzük a betegség kiújulását, illetve küzdjünk a tünetek ellen.

- Joghurttal: A Lactobacillus acidophilus-törzseket tartalmazó joghurtok fogyasztása mellett csökken a betegség kiújulásának kockázata.

- Acidophilus-szal: A védő hatású bacilust tartalmazó készítmények fogyasztása is előnyös hatású lehet.

- Megfelelő öltözködéssel: A szoros nadrágok mellőzése, és a pamut fehérnemű segít, hogy a bőr lélegezzen és hűvös maradjon. A gomba szereti a nedves, meleg környezetet – a jól szellőzés és a megfelelő száradás biztosítása tehát igen kedvező hatású.

- Love Moon anionos itimbetét használatával.

Krónikusan visszatérő vagy egyéb nemi úton terjedő fertőzés esetén a partner kivizsgálása és kezelése is szükséges lehet!

2009. okt. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!