Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvely egészségének megtartá...

A hüvely egészségének megtartásáról szeretnék alapvető kérdéseket feltenni. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon alapvető, butának tűnő kérdések ezek, de szeretnék velük tisztában lenni. Neten is utána olvastam, de pár kérdésre nem kaptam -biztos- választ.

Szexuális együttlétek után vissza-visszatérnek a panaszaim, a fehér, darabos, szagtalan folyás, ezek a darabok a hüvelyem falán vannak. Most Betadine kúpot használok rá.

Mivel szex után jön elő, így evident, hogy vagy a párom péniszével, vagy a nemi szervemmel való bánásmóddal van a probléma. Tudom, hogy szégyen, de nem vagyok vele tisztában, hogy szeretkezés előtt mindenképp, minden alkalommal meg kell mosni a nemi szerveinket, intim mosakodóval vagy szappannal?

Ha a párom a nap folyamán csak úgy szeretgetésből benyúl a bugyimba, és simogat (persze előtte kezet mos), ez is elősegíti a gomba kialakulását?

Ha én kézmosás után hozzáérek csak kívülről a nemi szervemhez, az baj (kis ajkak, csikló)?

Illetve ha felnyúlok, hogy ellenőrizzem a hüvelyem állapotát (mosott kézzel), az baj? Ha nagyon tiszta kézzel nyúlok fel, már az is megzavarja a hüvely természetes egyensúlyát?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 6. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Az a helyzet hogy a hüvely gomba nagyon nehezen kezelhető.Egy kezelés nem is elég.Aki hajlamos a gombásodásra annak pedig még rosszabb.Amire figyelj oda mindennap fürödjetek,és minden szeretkezés előtt mossatok kezet!A szoba ahol szeretkeztek és az ágynemű legyen tiszta!Egyszerre kezeltessétek magatokat és amíg meg nem gyógyultok tilos a szex!Használjatok bio tusfürdőt fürdéshez ugyanis az intim lemosók irritálhatják a hüvelyt mivel sodium laureth sulfate-t tartalmaz és több fajta mérget ami sejt szinten is káros lehet.Jó egészséget!
2013. júl. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szexuális együttlétek után vissza-visszatérnek a panaszaim, a fehér, darabos, szagtalan folyás, ezek a darabok a hüvelyem falán vannak. Most Betadine kúpot használok rá.


- Ki adta a kúpot? Ha nem orvos, akkor felejtsd el. El kellene menni nődokihoz, egyrész ha van szex, kell rákszűrés évente (akkor is, ha kaptál méhnyakrák elleni oltást), másrészt mert ez valami fertőzés, amit ki kell kezelni, mert súlyos problémákat, még meddőséget is okozhat.


Mivel szex után jön elő, így evident, hogy vagy a párom péniszével, vagy a nemi szervemmel való bánásmóddal van a probléma.


- Inkább a pénisszel, abban az értelemben, hogy valószínűleg ugyanazt a fertőzést adogatjátok egymásnak. Ha te kapsz gyógyszert, ugyanazzal a párodat is kezelni kell. Illetve mielőtt hozzád nyúl, mosson kezet.


Tudom, hogy szégyen, de nem vagyok vele tisztában, hogy szeretkezés előtt mindenképp, minden alkalommal meg kell mosni a nemi szerveinket, intim mosakodóval vagy szappannal?


- Nem kell megmosni. Spontán szex előtt pl. idő sincs rá. Persze jobb érzés tisztán, fürdés után, de nem kötelező előtte a mosakodás, nem nagyobb a fertőzésveszély, ha előtte nem fürdesz.

- Az intim mosakodót is felejtsd el egy életre. Többet árt, mint használ, a reklámok hazudnak. Felborítják a hüvely természetes baktériumflóráját, könnyebben kapsz el fertőzéseket. Kérdezd meg a nőgyógyászt. A szappan (lehetőleg minél természetesebb összetevőkkel) megfelelő.


Ha a párom a nap folyamán csak úgy szeretgetésből benyúl a bugyimba, és simogat (persze előtte kezet mos), ez is elősegíti a gomba kialakulását?


- Nem. Miért segítené?

- Ami elősegíti: antibiotikum, műszálas fehérnemű, tisztasági betét, intim lemosók. Illetve magas vércukorszint tünete lehet.


Ha én kézmosás után hozzáérek csak kívülről a nemi szervemhez, az baj (kis ajkak, csikló)?


- Nem baj.


Illetve ha felnyúlok, hogy ellenőrizzem a hüvelyem állapotát (mosott kézzel), az baj? Ha nagyon tiszta kézzel nyúlok fel, már az is megzavarja a hüvely természetes egyensúlyát?


- Semmit nem zavar meg. De minek ellenőrizgetni? Semmit nem tudsz meg, hiszen nem vagy orvos, azt se tudod, mit kell nézni.


- Ha van még kérdésed, küldj privit.

36N

2013. júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szoba ahol szeretkeztek és az ágynemű legyen tiszta!


- Már bocsánat, de ez is egy baromság. Az erdő közepén is lehet szexelni, senkinek nem lesz tőle baja (leszámíta a hangyákat meg a kullancsokat). Szerinted az mennyire tiszta?

Nyilván a kérdezőnél nincs nagyon kosz az átlagosnál. Vagy te minden menet előtt ágyneműt cserélsz?


A másik dolog: a kérdező nem írta, hogy viszket neki. A gomba legjellemzőbb tüne az elviselhetetlen viszketés. Neki inkább valamilyen baktériuma lehet.

2013. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és részletes válaszaitokat, nagyon kedvesek vagytok!! Kedves 36 éves nő, köszönöm neked is! :)

Utolsó válaszoló! Viszketést nem tapasztalok, csak szagtalan, fehér színű, néha teljesen folyékony, néha darabos váladékot, ami nagyon kellemetlen együttlét alatt, mikor látom hogy a párom kihúzza belőlem a péniszét és az óvszeren meg a pénisze tövén ott vannak a kis darabkák. :/

2013. júl. 6. 20:31
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, és amikor azt írta a 36 éves nő, hogy az ágynemű legyen tiszta, szerintem az teljesen jogos, nyilván arra gondolt hogy nem szerencsés, ha előtte a szobakutya meg a macska harcoltak rajta, vagy a földről valamit a lepedőre tettünk, amit előtte bárki megfoghatott...:)
2013. júl. 6. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!