Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkezdjek fogamzásgátlót...

Elkezdjek fogamzásgátlót szedni azért, hogy élvezhessem a nyaralást? (mensi eltolás)

Figyelt kérdés
A helyzet: Augusztusban mennénk el a párommal 4 napra Balatonra. De pont akkor fog megjönni az első nap, pontos volt mindig tehát tudom. :( A nyaralást nem lehet 1 nappal sem eltolni semerre, így is sokat harcoltunk érte hogy egyáltalán ennyi szabadságunk legyen a nyáron. Mindkettőnknek elég rossz munkahelye van ilyen szempontból, hétvégén is munka, ünnepnapon is, ráadásul én próbaidős vagyok. Szóval egész nyáron ez a 4 napos hosszú hétvégénk lesz amin jól szerettük volna érezni magunkat. Egyrészt egymással az ágyban, másrészt én a strandon. Tudom hogy ott a tampon megoldásnak, voltam már így nyaralni, úszni. De itt ahová megyünk nincs lehetőség arra hogy kicseréljem, pl miután kijöttem a vízből. Nincs semmilyen wc, sem a közelben kávézó vagy bármi, még egy bokor sem elbújni. Szóval elég elszomorító, hogy ilyen szerencsétlenül jön ki. Nem élünk még együtt barátommal, alig tudunk találkozni, szóval ez a 4 nap együtt nagy jelentősségel bírt volna nekünk. Másik kérdés hogyha elmegyek nőgyógyászhoz akkor mennyi idő mire kézbe is kapom a receptet? Ha vérvételre küld az mennyi idő mire megvan?
2013. júl. 9. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezért én egészen biztosan nem szednék fogamzásgátlót.

Egyrészt minimum egy hónappal hamarabb el kell kezdeni.

Másrészt lehet egy rakás mellékhatása, amelyek ráadásul az első hónapokban gyakoribbak. Pl. nem ritka az első levél alatti pecsételő vérzés. Gondolom az sem tetszene jobban a menzesznél, ha 20 napon keresztül úgy pecsételgetnél, hogy a tamponhoz kevés lenne, de nyilván anélkül meg nem lehet vízbe menni.

Szintén gyakori az első levél alatt a hányinger is. Gondolom ennek sem örülnél kifejezetten.

Ráadásul hiába szeded rövid ideig, frankón meg tudja borítani az ember ciklusát.


Ha már mindenképpen el akarod tolni, akkor kérj a dokitól vmi progeszteronkészítményt. Azt pár nappal (7-10 nappal talán) a menzesz előtt kell elkezdeni szedni, mikor abbahagyod, pár nap után megjön a vérzés.

Gyakorlatilag ugyanúgy hat, mint az a hormon, ami a peteérés után termelődik.

Persze ennek is lehetnek mellékhatásai, előfordulhat ezzel is vérzés, de ha már a kettő között kell választani, inkább ezt választanám.

2013. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!