Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha menstruációmat úgy toltam...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha menstruációmat úgy toltam el, hogy a következő levél fogamzásgátlót 3 nappal később kezdtem el szedni mint amúgy kellett volna lehet belőle probléma? (nyaralás miatt)

Figyelt kérdés

2013. júl. 1. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, így az első 7 napban kiegészítő védekezés kell.

A betegtájékoztatót kellett volna követni.

2013. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
biztos,hogy csak az első 7 napban?
2013. júl. 1. 13:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nyilván nem véd.

Szerintem biztos van egy olyan rész a betegtájékoztatóban, ami arról szól, hogy ha nem vettél be egy szemet, akkor mennyi ideig kell egyéb módon védekezni. Plusz, ugye olyan rész is van, ami arról ír, ha először szeded, és nem a mensid első napján kezded el szedni, akkor mennyi ideig kell egyéb módon védekezni. Szerintem ezeket vedd alapul, itt neked ennél többet senki nem fog tudni mondani, jobb óvatosnak lenni, és több időt várni....


Nem vagyunk orvosok...


Amúgy meg nem véletlenül kell úgy szedni a tabit, ahogy a tájékoztatóban van. Reméljük nem lesz további hatása ennek a csúsztatásnak, de ne nagyon csinálj ilyet...

2013. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatók azt írják, hogy ha egynél több bogyó maradt ki (esetedben ugye mindjárt három!) akkor orvossal kell konzultálni. A szünetet csak rövidíteni szabad, hosszabbítani nem! Így most tképpen kihagytál három szemet. A levél elején egy bogyó kihagyása is necces! Ebben a ciklusban végig használj óvszert!
2013. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem jártál el jól. Nem nyújt ez a levél biztos védelmet, így már nem igaz a 7 nap. Orvossal kéne konzultálnod.

(Én biztos kivárnám a köv. levelet, abból 7 szemig még védekeznék. Akkor áll majd helyre a ciklusod.)

2013. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ha a terhesség problémának számít, akkor igen, lehet probléma... Nem értem, miért előrébb csűsztattad, ha két levelet folyamatosan beszedsz, egy héttel előrébb jönne.. Én is ezt fogom tenni, ugyanúgy nyaralás miatt.
2013. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Na igen, ha a két levelet szünet nélkül szeded, abból kevesebb bajod lehetett volna. Nálam is ez lesz, esküvőkre megyek, pont rosszkor lett volna a szünet.

Beszélj az orvosoddal mielőbb!

2013. júl. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!