Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet, hogy majdnem...

Mitől lehet, hogy majdnem elájultam a tampontól?

Figyelt kérdés

Ma használtam életemben először tampont, az első felhelyezéssel nem volt gond, könnyen felhelyeztem, teljesen kényelmes volt és jól voltam, aztán csere következett, és éreztem is, hogy ezt a másodikat nem tudtam felhelyezni annyira "mélyen" és kényelmes helyre. 10 perc múlva elkezdtem szédülni, falfehér lettem, homályosan láttam, nem kaptam levegőt és kis híján ott estem össze.

Bevánszorogtam a wcre és kihalásztam a tampont, utána fokozatosan jobban lettem, de azóta is görcsölök.

Lehetséges, hogy amiatt történt, mert nem raktam fel rendesen a tampont vagy ez lehet TSS?

20 éves vagyok. Köszönöm!


2013. júl. 10. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne kockáztass! Maradj a betétnél!
2013. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tampontól nem lehetne ilyen bajod. Szerintem csak rástresszeltél vagy más miatt szédültél meg.
2013. júl. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog hogy tampontól bárkinek hasonló baja lehetne... Velem fordultak elő furcsaságok ezzel kapcsolatban még kistizenévesként... pl egy már volt bent, de elfelejtettem így felkerült a második is ( ne kérdezzétek hogy :D rég volt..).. emellett volt, hogy annyira átázott a nagyobb is, hogy majdnem kicsúszott reggelre... volt nekem is hogy nem tudtam jó helyre tolni, és kényelmetlen volt, ekkor kivettem és új tamponnal próbálkoztam... DE SOSE LETTEM ROSSZUL. Max a nevetéstől így utólag h milyen béna voltam :D
2013. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a tampontól van. 10 perc alatt nem hinném, hogy kialakul a TSS. Inkább a görcsök miatt lehetett, pár hónapja én is majdnem elájultam, pont olyan volt, mint neked. Vagy az is elképzelhető, hogy túlstresszelted, ahogy az előző válaszoló is írta.
2013. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem bírod a tampont.Hallottam már ilyenről,hogy valaki a tampon felhelyezése után rosszul lett.Inkább betétet használj.
2013. júl. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az o.b útmutatójában is szó van a TSS-ről, szerintem olvass utána mi történhetett veled!!
2013. júl. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
TSS nem alakul ki 4-6 óra alatt, napok kellenek hozzá vagy folyamatos tamponhasználat.
2013. júl. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!