Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászhoz szeretnék...

Nőgyógyászhoz szeretnék menni, hogyan beszéljem meg apummal?

Figyelt kérdés

Van egy kis probléma a menzeszemmel, tizenhét éves vagyok, még szűz, azonban van barátom. Közti vérzésem jelentkezett az elmúlt időszakban, és nem szeretném, ha bármi probléma lenne. Apukámmal élek, mióta a szüleim elváltak, még soha nem voltam nőgyógyásznál, nem is tudom egyelőre, hogy hova menjek, de mindenképpen szeretnék elmenni.


Tudom, csak egyszerűen mondjam neki, és mondjam el az okot, de még így is nehezemre esik kimondani. Egy kis bátorítást kaphatnék? Előre is köszönöm.


2013. júl. 12. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Menj el a barátoddal, ha nincs semmi komoly bajod nem feltétlenül mondanám én sem el.
2013. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

17 éves vagy már, nem kell apunak az orrára kötni az ilyen dolgokat.

Simán kérj időpontot a körzeti nőgyógyászodhoz. Ha nem tudod ki(k) az(ok), akkor az interneten lakóhely szerint kikeresheted. Ha nem találod meg a keresőben, akkor kérdezd meg a háziorvosodat.


Kérsz időpontot, majd elmész. Semmi kacifántos dolog nem történik ott, sőt mivel szűz vagy, még óvatosabb lesz a doki.


Hajrá!

2013. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki bejelenteni. Mehetsz a körzetihez is, de a gyereknőgyógyászatra is.
2013. júl. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Milyen az a közti vérzés? Mennyiségre mennyi pecsételés, vagy sok? És meddig tartott? Többször is előfordult? Ha csak 1-2 napi pecsételés a ciklus középén, akár peteérés is lehetett.


Ettől függetlenül elég kellemetlen téma lehet ez egy apukával, de ő is tudja, hogy lány vagy, nő leszel hamarosan, és biztosan nem fog megbotránkozni rajta, ha szólsz neki: ,,Apu, szeretnék elmenni nőgyógyászhoz, hová tartozunk körzetileg szerinted?" Aztán ha rákérdez mi a gond, akkor mondd, hogy gondod van a vérzéseddel, és megnyugodnál, ha elmennél. Ha bármi kérdésed van, írjál nyugodtan, akár priviben is :) Hajrá!

2013. júl. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen az anyagi helyzetetek, de én pl nagyon nem szeretném, ha a kislányom - majd ha eljön az ideje-, egy durva, nemtörődöm SZTK-s orvos "keze ügyébe" kerüljön.

Ha megengedhetitek magatoknak a magánorvost, akkor beszéld meg apuddal. Nem lesz ciki, nyugi! Csak szimplán elmondod neki, hogy probléma van a menszeszeddel és szeretnél elmenni egy nőgyógyászhoz és pénz kellene rá.

2013. júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Apu, szeretnék elmenni nőgyógyászhoz, hová tartozunk körzetileg szerinted?"


Hát ha erre 100 apából egy tudja a választ megemelem a kalapom.

2013. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. júl. 12. 20:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy "Apa, gond van a menstruációmmal, el kéne mennem nőgyógyászhoz." De nem kell, hogy elkísérjen, csak tudjon róla, hogy mi van Veled.
2013. júl. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Elkísérni természetesen én sem fogom hagyni, hogy elkísérjen, ez az én dolgom természetesen, csak ha gond van, akkor fel tudjon készülni rá, ha szedni kell valamit, akkor bele tudja kalkulálni, satöbbi. És igen, nem biztos, hogy szeretnék SZTK-sra menni.
2013. júl. 13. 09:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy női dokit első alkalommal, vannak már elegen.

Esetleg a tini nőgyógyászatra mennék és inkább a barátod kisérjen el talán.

2013. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!