Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukámmal nem merek a tampon-...

Anyukámmal nem merek a tampon-dologról beszélni. És nagyon cikinek találom, hogy bemegyek a boltba, megfogok egy tampont és kifizetem és kijövök. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon kellemetlennek érzem a menstruációs és a szex témát a szüleimmel. A betétet gyűlölöm! Nagyon rossz, hogy mondjuk lovaglásnál azon aggodók, hogy mikor mozdul el, vagy tesiórán ciki átöltözni. Nem merek neki szólni ,hogy tampont akarok használni. Régebben próbáltam felhozni a témát, de ő nagyon a betét pártján áll...ezért a tampont szóba se mertem hozni. Viszon 14 évesen cikinek tartom, hogy bemegyek a boltba, megfogom, kifizetem és kijövök, mert kisvárosba lakunk, és itt mindenki ismer mindenkit. Mit csináljak?

2013. júl. 15. 18:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Miért lenne ciki?Ez a világ egyik legtermészetesebb dolga,senki nem fog rád furán nézni,mert tampont/betétet veszel.A nőiség része.
2013. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Ez a világ legtermészetesebb dolga, és minden ami a menstruációval kapcsolatos!
2013. júl. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Én is így vagyok ezzel :( Anyával nem merek erről beszélni, mert szerinte kicsi vagyok hozzá (mondjuk szerinte mindenhez kicsi vagyok) apával meg kizárt hogy erről beszéljek. Mondjuk én simán vennék tampont inkább attól félek hogy mivan ha rosszul csinálom, akkor anyától nem tudok tanácsot kérni mert leszúr hogy ezt nem kéne :(
2013. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Vegyél a tampon mellé vegyel egy csokit vagy mást és rakd felé az annyira nem ciki :-)
2013. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

Pedig kénytelen leszel megszokni. Kezdetben nekem is ciki volt, tudom, mire gondolsz, de hidd el, hogy tényleg semmi ciki nincs benne. MINDEN nő menstruál, mindenki veszi a betétet és/vagy tampont. Senkit, azaz senki az ég világon (még a férfiak sem) fognak azzal foglalkozni, hogy Kiss Piroska tampont vásárolt, húúúú...

Pont olyan, mint kenyeret venni, vagy tusfürdőt vagy WC papírt.

Te érzed cikinek, ezért gondolod, hogy mások foglalkoznak vele, de tök mindegy, hogy kisváros vagy falu, vagy bármi, rajtad kívül senkit nem fog érdekelni, hogy tampont vettél!

2013. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
87%
Jaj hát szerinted az eladó pont veled fog foglalkozni, hogy vettél egy csomag tampont? Naponta nagyon sok ember megy vásárolni, szerintem kisebb gondja is nagyobb annál, hogy azt nézegeti, hogy mit veszel.Szóval nyugi ne aggódj.Meg mivan, ha kisvárosban laktok? Szerinted pont arról fog beszélni az egész város, hogy most te épp tampont vettél itt és ekkor?Vagy mi?Először én is paráztam egyedül megvenni, de rájöttem, hogy semmi értelme sincs.Nem néztek rám furán és nem is röhögtek ki.(Szép is lenne, hiszen ez egy természetes dolog, tehát ha furán is nézne rád akkor ott az eladó a hülye):DD
2013. júl. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Ne erezd cikinek! Ez egy termeszetes dolog.:)

En is az elejen abban a helyzetben voltam, mint te! Nagyon feltem anyaval beszelni errol az egeszrol, mivel tudtam, hogy nem fogja engedni, mivel o azt mondta, hogy szuzeknek nem szabad, mert elveszi a szuzesseged meg, hogy nem egeszseges. Igyhat nagyon feltem felhozni a temat. A vegen oda jutottam, hogy nem szolok neki, hanem kiprobalom!:) De az ido elhozott mindent. Egyszer strandra kellett mennunk es en nem akartam kimardni, de sajnos pont akkor jott meg. Anya is tudta, hogy nagyon szeretnek menni, igyhat vettem a batorsagot es felhoztam neki a temat.:) Elmagyaraztam neki, hogy amiket o hitt a tamponrol csak tevhit, es kerestem par cikket az interneten amit elolvastam neki. Nem is szamitottam arra, hogy ennyire jol fog reagalni, attol tartottam, hogy le fogja venni a fejem!:) Elbeszelgettunk, es beleegyezett a tamponba!:) Azota is hasznalom! Eleinte minit (azzal kell kezdeni, de ha nincs mas valasztas lehet normallal is, csak az elejen nagyobb a siker a minivel) aztan az elso napokon normalt hasznalok, ejszaka betet, utolso napokon betet mini o.b. a legvegen pedig tisztasagi betet. Van akinek nem sikerul elsore csak masodik vagy harmadikra, de ha igy is lenne ne add fel. Olvass utana figyelmesen mielott hasznalod, hogy mit kell tudni rola!

Szoval nem kell felned! Minel jobban tartasz tole annal konnyebb lesz hidd el! :) Legy nyilt! Hidd el te is meg fogod talalni a kello pillanatot anyudnal!:)


Sok sikert!!!:)

18/L

2013. júl. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Huh ... èn is szègyelltem! Aztàn megszoktam. Te is megszokod majd! Gondold azt,ha nö a pènztàros, hogy lehet ö is azt hasznàl.
2013. júl. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vagyunk, akik ugyanezt érezték, nem vagy egyedül! Én sem mertem anyával ilyesmiröl beszélni, magamnak venni pedig nem mertem. Aztán egy nap (nyár volt, egész nap ráértem) összeszedtem a bátorságom, és elmentem a Rossmannba. Vettem egy doboz minit és még egy-két apróságot, hogy ne legyen annyira feltünö. Én is kisvárosban lakok, de nem volt ott senki ismerös. Hazamentem, kipróbáltam, és azóta használom. Nem nehéz a használata, néhány használat után belejössz. Én csak akkor szóltam anyának, amikor az elsö doboz elfogyott, és kértem hogy vegyen újat. Kicsit meglepödött, de végül vett, és azóta már ö kérdi hogy kell-e venni, pedig ö csak betétet használ. Sok sikert neked is!
2013. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha nem akarsz egyedül venni, és anyukádnak se mondod el, akkor akár egy barátnöddel is mehettek! Utolsó voltam.
2013. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!