Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak anyukámmal? Már...

Mit csináljak anyukámmal? Már nagyon idegesít?

Figyelt kérdés
16 (mingyárt 17 éves vagyok). és nem engedi meg,hogy sminkeljek..Még egy kis szájfényt,szempillaspirált sem..Se a magassarkút,és minden ilyen dolgot ellenez..tampont sem használhatok..mi tegyek,hogy engedékenyebb legyen? :(

2013. ápr. 17. 19:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Kérdezd meg hány évesen csinálta ezeket...

beszélj vele róla, hogy te ezt szeretnéd...

meg fogja érteni, csak ne "hisztizz"

2013. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
figyelj...a tamponba nem tud beleszólni, csak nem ellenőrzi le :D
2013. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%

Smink és tampon helyett nyelvtankönyv? Mingyárt...


Amúgy meg semmi bajod nem lesz tőle, ha ilyesmikkel nem élsz. Köthetne kompromisszumot, de spec. én felnőttem smink és tampon nélkül, gimiben egyáltalán nem használtam ilyesmiket. Mégis élek. Amúgy nem értem, miért leszel menőbb ha tampont használsz, hiszen úgy sem látja senki a betetétet sem. Én szűzen nem használtam tampont.

2013. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
És te mit teszel meg anyukádért? Jól tanulsz? Segítesz neki? Mosogatsz, főzöl, takarítasz, mosol? Szót fogadsz?
2013. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Próbáld megértetni vele h ne vetítse ki azokat a dolgokat rád is amiket ő nem szeret. Egy közép út kell nektek h nem erős smink, nem túl kihívó magassarkú. Légy őszinte. De persze ahogy az előttem szóló is írta azért te is tegyél le vmit az asztalra h lássa nem csak az ilyen cuccokba vagy felnőtt nő hanem a felelősségvállalásban is és igenis segítesz neki. Mert nem ezektől a dolgoktól leszel felnőtt hanem ha úgyis viselkedsz. :)
2013. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Egyetértek néhány előttem szólóval. Mindig a hiszti az ami "gyerekké teszi" a szülők számára a csemetéjüket (ezzel nem azt mondom, hogy te ezt tennéd, csak megemlítem, mint tényt). Én első gyereke vagyok a szüleimnek, rajtam kívül van még nekik 3. Akkora éppen van köztünk a korkülönbség, hogy én már kirepültem, de még jól látom mivel és hogyan érik el a szüleim engedékenységét. Sajnos nehéz, de igaz, hogy bizonyítani kell. Kell lennie valaminek ami anyukád szemében is "felnőtté" tesz téged, vagy legalább azt látja, hogy nagyon igyekszel. És ez nem lehet csak időleges változás, mindenképp állandónak kell lennie. És tényleg beszélgess vele. Az őszinteség rengeteget lökhet a dolgokon ;)
2013. ápr. 18. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Az egyik probléma, hogy szerinted a smink és a tampon tesz egy nőt felnőtté. Nem ettől leszel felnőtt, hanem a viselkedésmódod változik meg. Ha felnőttesen viselkednél, fel sem merülne anyukádban, hogy korai a smink. Amíg viszont nem így van, csak maszk lesz rajtad a festék, és nem kiegészítő.
2013. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%

A magassarkú tönkreteszi a lábadat,a smink meg a bőrödet.

Anyukádnak,ha jobban elgondolkodsz igaza lehet.És amúgy is,

biztos szép vagy smink nélkül is.


Amúgy,meg elég nehéz innen megállapítani,hogy anyukád miért úgy dönt ahogyan.Lehet,hogy jót akar Neked,vagy csak azért,hogy kicsesszen Veled?Nem mindegy ám.Milyen a kapcsolatod anyukáddal?


Én,sosem sminkeltem magam,magassarkút sem hordtam,és tampont is 19 évesen kezdtem használni,akkor is csak alkalmanként.Most húsz éves vagyok,sikerült felnőnöm,és még valószínűleg élni is fogok,pedig továbbra sem fogok sminkelni.

Barátom is van,és sosem szenvedtem hiányt udvarlókban.


Meg,lehet,ha körülnézel és viszonyítasz,rájössz,hogy nem is,olyan súlyos a problémád.Én 16-17 évesen azon gondolkodtam,hogy hogyan rejtsem el az előző napi verés nyomait,meg azzal,hogy,hogyan tanuljak,ha suli után(7-8 óra)még tíz órát le kell dolgozzak és egyáltalán másnap hogyan keljek fel suliba menni...

2013. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8%
Én megértem Anyukádat. A smink csak eltakarja a természetes szépséged, a tampon pedig hiába kényelmesebb, nem valami egészséges, és nem csak a TSS miatt!
2013. ápr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Vannak pl organikus sminkek, es par centis magassarkuk is. Meg mondjuk ha a lanya menstrual es eros neki nagyon, legalabb tesi oran vagy suliba hasznalhasson mar tampont az erosebb napokon. Mennyire gaz mar, ha emiatt egyszer osszeverzi a szeket, aztan eveig mindeki ezzel fogja cikizni. Szeritem az ilyen szulo beteg, nem hagyja hogy a lanya egy kicsit is olyan dolgokat csinaljon, amiket ennyi idosen a lanyok szoktak. Es itt nem arrol van szo, hogy 10 cm sarku cipoben megy el egy buliba ahol majd jol szetcsapja magat, es 1 kg smink van rajta. Sajnalom, mert az anyukaja ilyen zavarodott. Minek szul az olyan gyereket aki majd nem hagyja elni kesobb..
2013. ápr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!